LimeSurvey Develop - en to sr_RS translation catalogue (2407 entries)

en: %s cannot be left empty
sr_RS: %s не може бити остављено празно

en: %s duplicate records removed
sr_RS:  %s дуплираних записа је избрисано

en: %s entries were not copied because they already existed
sr_RS: %s уноса није копирано зато што су већ постојали

en: %s field(s) were successfully added.
sr_RS: %s Поља(е) је успешно додато.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
sr_RS: %s линија је имало неусаглашени број поља.

en: %s min. %s sec.
sr_RS: %s мин. %s сек.

en: %s new participants were created
sr_RS: %s нових учесника је креирано

en: %s of %s columns selected
sr_RS: %s од %s колона је изабрано

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
sr_RS: %s старих одговора и припадајућих времена је успешно увезено.

en: %s old response(s) were successfully imported.
sr_RS: %s старих одговора успешно је увезено.

en: %s participants have been copied to the central participants table
sr_RS: %s учесника је копирано у централну табелу учесника

en: %s participants have been shared
sr_RS: %s учесник(а) је дељено

en: %s records found in CSV file
sr_RS: %s записа је нађено у CSV датотеци

en: %s records have empty mandatory fields
sr_RS: %s записа имају празна обавезна поља

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
sr_RS: %s записа имају недовршене или погрешне вредности атрибута

en: %s records imported
sr_RS:  %s записа је увезено

en: %s records in CSV
sr_RS:  %s записа у CSV-у

en: %s records met minimum requirements
sr_RS: %s записа је испунило минимум захтева

en: %s records were duplicate but had attributes updated
sr_RS: %s записа су били дупликати, али су им атрибути ажурирани

en: %s records with invalid email address removed
sr_RS:  %s записа са невалидним имејл адресама је избрисано

en: %s responses already exist.
sr_RS: %s одговора већ постоји.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
sr_RS: %s одговора не може бити уметнуто или ажурирано.

en: %s responses were inserted.
sr_RS: %s oдговора је уметнуто.

en: %s responses were updated.
sr_RS: %s одговора су ажурирани.

en: %s%% completed
sr_RS: %s%% завршено

en: 'Other:' comment mandatory
sr_RS: 'Остало:' коментар обавезан

en: (Any)
sr_RS: (Било који)

en: (Autodetect)
sr_RS: (Аутодетекција)

en: (Iconv Library not installed)
sr_RS: (Iconv Library није инсталирана)

en: (No target question)
sr_RS: (Нема циљног питања)

en: (None)
sr_RS: (Ниједно)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
sr_RS: (Селектујте вишеструке скупове лабела коришћењем Ctrl тастера)

en: (Sub-)question width
sr_RS: Ширина (пот)питања

en: (none)
sr_RS: (ниједна)

en: 16 or up
sr_RS: 16 или више

en: 1st quartile (Q1)
sr_RS: 1-ви квартил (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
sr_RS: CSS стил првог упозорења о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message
sr_RS: Прва упозоравајућа порука о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message display time
sr_RS: Трајање приказивања прве упозоравајуће поруке о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message timer
sr_RS: Бројач за прву упозоравајућу поруку о временском ограничењу

en: 2nd quartile (Median)
sr_RS: 2-ги квартил (Медијана)

en: 2nd time limit warning CSS style
sr_RS: CSS стил другог упозорења о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message
sr_RS: Друга упозоравајућа порука о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message display time
sr_RS: Трајање приказивања друге упозоравајуће поруке о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message timer
sr_RS: Бројач за другу упозоравајућу поруку о временском ограничењу

en: 3rd quartile (Q3)
sr_RS: 3-ћи квартил (Q3)

en: 5 Point Choice
sr_RS: Избор од 5 опција

en: 7bit Swedish
sr_RS: 7битни шведски

en: <No default value>
sr_RS: <Нема подразумеване вредности>

en: <no data>
sr_RS: <нема података>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
sr_RS: Сигурносна копија (бекап) ове табеле је креиран и администратор система јој може приступити.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
sr_RS: Сигурносна копија (бекап) ове табеле ће бити креирана у случају да наставите. Ваш систем администратор ће моћи да приступи овој табели.

en: A database named "%s" already exists.
sr_RS: База података под називом "%s" већ постоји.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
sr_RS: Учесници не могу приступити деактивираној анкети (њима се појављује само порука да им није дозвољено да виде ову анкету).

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
sr_RS: Индекс питања ће бити приказан; учесници ће бити у могућности да скачу између прегледаних питања.

en: A template with that name already exists.
sr_RS: Шаблон са датим именом већ постоји.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
sr_RS: Корисничко име није унето или није валидно

en: AND/OR Date is
sr_RS: И/ИЛИ Датум је

en: ARMSCII-8 Armenian
sr_RS: ARMSCII-8 јерменски

en: Abbreviated question text
sr_RS: Скраћени текст питања

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
sr_RS: Способност да се мењају питања, групе и параметри је још увек ограничена.

en: Absolute value
sr_RS: Апсолутна вредност

en: Accelerator keys for list items
sr_RS: Тастери за убрзавање ставки на листи

en: Access
sr_RS: Приступ

en: Access denied
sr_RS: Приступ је одбијен

en: Access denied!
sr_RS: Приступ одбијен!

en: Action
sr_RS: Акција

en: Action to perform when time limit is up
sr_RS: Акција коју је потребно спровести када је достигнут временски лимит

en: Actions
sr_RS: Акције

en: Activate
sr_RS: Активирај

en: Activate Survey
sr_RS: Активирати анкету

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
sr_RS: Активирајте ово како би се приказала мапа изнад места за унос, на којој корисник може изабрати локацију

en: Activated
sr_RS: Активирано

en: Active
sr_RS: Активан

en: Active surveys
sr_RS: Активне анкете

en: Add
sr_RS: Додати

en: Add URL parameter
sr_RS: Додати URL параметар

en: Add a language:
sr_RS: Додати језик:

en: Add a new question
sr_RS: Додати ново питање

en: Add a prefix to the answer field
sr_RS: Додати префикс за поље за одговор

en: Add a suffix to the answer field
sr_RS: Пољу одговора додати суфикс

en: Add and edit conditions
sr_RS: Додати и променити услове

en: Add another record
sr_RS: Додавање новог записа

en: Add answer
sr_RS: Додати одговор

en: Add attribute
sr_RS: Додати атрибут

en: Add condition
sr_RS: Додати услов

en: Add fields
sr_RS: Додати поља

en: Add file
sr_RS: Додај датотеку

en: Add group
sr_RS: Додати групу

en: Add language
sr_RS: Додати језик

en: Add new question to group
sr_RS: Додати ново питање у групу

en: Add new survey participant
sr_RS: Додај новог учесника анкете

en: Add new user group
sr_RS: Додати нову корисничку групу

en: Add or delete groups
sr_RS: Додате или избришете групе

en: Add or delete questions
sr_RS: Додате или избришете питања

en: Add or delete subquestions or change their codes
sr_RS: Додате или избришете потпитања или промените њихове кодове

en: Add participant
sr_RS: Додати учесника

en: Add participant to survey
sr_RS: Додати учесника у анкету

en: Add participants to central database
sr_RS: Додати учеснике у централну базу података

en: Add participants to survey
sr_RS: Додати учеснике у анкету

en: Add question
sr_RS: Додати питање

en: Add question group
sr_RS: Додати групу питања

en: Add scenario
sr_RS: Додати сценарио

en: Add token entry
sr_RS: Додати нови запис токена

en: Add user
sr_RS: Додати корисника

en: Add user group
sr_RS: Додавање групе корисника

en: Add value
sr_RS: Додати вредност

en: Additional Languages
sr_RS: Додатни језици

en: Additional attributes
sr_RS: Додатни атрибути

en: Admin login name
sr_RS: Име за пријаву администратора

en: Admin login password
sr_RS: Лозинка за пријаву администратора

en: Administration
sr_RS: Администрација

en: Administrator credentials
sr_RS: Акредитив администратора

en: Administrator email
sr_RS: Имејл администратора

en: Administrator name
sr_RS: Име администратора

en: Administrator name:
sr_RS: Име администратора:

en: Administrator:
sr_RS: Администратор:

en: Advanced
sr_RS: Напредно

en: Afrikaans
sr_RS: Африканс

en: After
sr_RS: После

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
sr_RS: Након што кликнете на дугме за снимање, можете или затворити овај прозор претраживача или наставити са попуњавањем анкете.

en: Albanian
sr_RS: Албански

en: All
sr_RS: Сви

en: All answers are already selected in this quota.
sr_RS: Сви одговори су већ одабрани у овој квоти.

en: All answers meet consistency standards.
sr_RS: Сви одговори задовољавају стандарде конзистентности.

en: All assessments meet consistency standards.
sr_RS: Све процене задовољавају стандарде конзистентности.

en: All conditions in this survey have been deleted.
sr_RS: Сви услови у овој анкети су избрисани.

en: All conditions meet consistency standards.
sr_RS: Сви услови задовољавају стандарде конзистентности.

en: All conditions scenarios were renumbered.
sr_RS: Сви сценарији услова су пренумерисани.

en: All default values meet consistency standards.
sr_RS: Све подразумеване вредности задовољавају стандарде конзистентности.

en: All emails were sent.
sr_RS: Сви имејлови су послати.

en: All groups meet consistency standards.
sr_RS: Сва групе задовољавају стандарде конзистентности.

en: All in one
sr_RS: Све заједно

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
sr_RS: Све анкете корисника су пребачене на  %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
sr_RS: Све старе табеле анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All participant information is lost.
sr_RS: Изгубљене су све информације од учесника.

en: All question attributes meet consistency standards.
sr_RS: Сви атрибути питања задовољавају стандарде конзистентности.

en: All questions meet consistency standards.
sr_RS: Сва питања задовољавају стандарде конзистентности.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
sr_RS: Сва питања, одговори и друго за избрисани језик биће изгубљени. Да ли сте сигурни?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
sr_RS: Сва питања, групе и параметре је опет могуће мењати.

en: All quota language settings meet consistency standards.
sr_RS: Сва подешавања језика квота задовољавају стандарде конзистентности.

en: All quota quota members meet consistency standards.
sr_RS: Сви чланови квота задовољавају стандарде конзистентности.

en: All quotas meet consistency standards.
sr_RS: Све квоте задовољавају стандарде конзистентности.

en: All responses
sr_RS: Сви одговори

en: All survey language settings meet consistency standards.
sr_RS: Сва подешавања језика анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All surveys meet consistency standards.
sr_RS: Све анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All the attributes are automatically mapped
sr_RS: Сви атрибути су аутоматски мапирани

en: All tokens
sr_RS: Сви токени

en: All users
sr_RS: Сви корисници

en: Allow
sr_RS: Дозволи

en: Allow only numerical input
sr_RS: Дозвољен је само нумерички унос

en: Allow only numerical input for 'Other' text
sr_RS: Дозволити само нумерички унос за текст 'Остало'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
sr_RS: Дозволити учеснику да сам/ сама себе уклони са црне листе:

en: Allowed file types
sr_RS: Дозвољени типови датотека

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
sr_RS: Дозвољени типови датотека одвојени зарезима. Нпр. pdf,doc,odt

en: Always
sr_RS: Увек

en: Always hide this question
sr_RS: Увек сакрити ово питање

en: Amharic
sr_RS: Амхарски

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
sr_RS: Имејл са детаљима за приступ овој анкети је послат на адресу коју сте доставили. Молимо пратите линк унутар имејла како бисте наставили.

en: An email has been sent with details about your saved survey
sr_RS: Имејл са детаљима о Вашој сачуваној анкети је послат

en: An email with a generated password was sent to the user.
sr_RS: Имејл са генерисаном лозинком је послат кориснику.

en: An error occurred saving a response to survey id
sr_RS: Десила се грешка приликом снимања одговора у ID анкете

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
sr_RS: Дошло је до грешке приликом увоза Ваше датотеке. Ово може бити проузроковано погрешним овлашћењима на /tmp директоријуму апликације.

en: An error occurred.
sr_RS: Појавила се грешка.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
sr_RS: Истеклој анкети учесници не могу приступити (они само виде поруку да је анкета истекла).

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
sr_RS: Током ажурирања се појавила грешка коју није могуће исправити. Детаљи грешке:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
sr_RS: Десила се неочекивана грешка и Ваши одговори не могу бити сачувани.

en: Anonymized responses
sr_RS: Одговори анонимни?

en: Anonymized responses?
sr_RS: Анонимни одговори?

en: Answer
sr_RS: Одговор

en: Answer codes
sr_RS: Кодови одговора

en: Answer matched (regexp)
sr_RS: Одговор је сагласан са (regexp)

en: Answer must be %s
sr_RS: Одговор мора да буде %s

en: Answer must be between %s and %s
sr_RS: Одговор мора да буде између %s и %s

en: Answer must be greater or equal to %s
sr_RS: Одговор мора бити већи или једнак од %s

en: Answer must be less or equal to %s
sr_RS: Одговор мора бити мањи или једнак од %s

en: Answer options
sr_RS: Опције одговора

en: Answer options were successfully saved.
sr_RS: Опције одговора су успешно сачуване.

en: Answer prefix
sr_RS: Префикс одговора

en: Answer suffix
sr_RS: Суфикс одговора

en: Answer was
sr_RS: Одговор је био

en: Answer was NOT
sr_RS: Одговор је био НЕГАЦИЈА

en: Answer was greater than
sr_RS: Одговор је био већи од

en: Answer was greater than or equal to
sr_RS: Одговор је био већи или једнак од

en: Answer was less than
sr_RS: Одговор је био мањи од

en: Answer was less than or equal to
sr_RS: Одговор је био мањи или једнак од

en: Answers
sr_RS: Одговори

en: Answers and tokens have been re-opened.
sr_RS: Одговори и токени су поново отворени

en: Answers cleared
sr_RS: Избрисани одговори

en: Answers from this response
sr_RS: Одговори из овог јављања

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
sr_RS: Одговори са кодом 0 (нула) или празним кодом нису дозвољени, и неће бити сачувани.

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
sr_RS: Карактер за одвајање одговора|левог-текста-клизача|десног-текста-клизача

en: Apr
sr_RS: Апр

en: April
sr_RS: Април

en: Arabic
sr_RS: Арапски

en: Arc cosine
sr_RS: Аркус косинус

en: Arc sine
sr_RS: Аркус синус

en: Arc tangent
sr_RS: Аркус тангенс

en: Arc tangent of two variables
sr_RS: Аркус тангенс од две варијабле

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
sr_RS: Да ли сте заиста сигурни да желите да *избришете* неке недовршене одговоре и ресетујете статус завршености и питања и токена?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете све услове постављене у овом сценарију?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете изабране уносе?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај URL параметар?

en: Are you sure you want to delete this condition?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај услов?

en: Are you sure you want to delete this entry?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај унос?

en: Are you sure?
sr_RS: Да ли си сигуран?

en: Arithmetic mean
sr_RS: Аритметичка средина

en: Armenian
sr_RS: Јерменски

en: Array
sr_RS: Низ

en: Array (10 Point Choice)
sr_RS: Низ (избор од 10 опција)

en: Array (5 Point Choice)
sr_RS: Низ (избор од 5 опција)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
sr_RS: Низ (Више/Исто/Мање)

en: Array (Numbers)
sr_RS: Низ (бројеви)

en: Array (Texts)
sr_RS: Низ (текстови)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
sr_RS: Низ (Да/Не/Несигуран)

en: Array by column
sr_RS: Низ по колонама

en: Array dual scale
sr_RS: Низ са дуплом скалом

en: Array filter
sr_RS: Филтер низа

en: Array filter exclusion
sr_RS: Филтер искључивања низа

en: Array filter style
sr_RS: Стил филтера низа

en: Arrays
sr_RS: Низови

en: As a last step you should clear your browser cache now.
sr_RS: Како последњи корак требало би да обришете кеш вашег браузера.

en: Assessment details
sr_RS: Детаљи процене

en: Assessment group score
sr_RS: Групни скор процене

en: Assessment heading
sr_RS: Наслов процене

en: Assessment rules
sr_RS: Правила процењивања

en: Assessment value
sr_RS: Вредност процене

en: Assessment:
sr_RS: Процена:

en: Assessments
sr_RS: Процене

en: Assessments mode not activated
sr_RS: Мод процењивања није активиран

en: At beginning
sr_RS: На почетку

en: At end
sr_RS: На крају

en: At least one installed
sr_RS: Барем једно инсталирано

en: Attribute %s (%s)
sr_RS: Атрибут %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
sr_RS: Атрибут %s је избрисан.

en: Attribute display setting updated
sr_RS: Подешавање приказа атрибута је ажурирано

en: Attribute field
sr_RS: Поље атрибута

en: Attribute management
sr_RS: Управљање атрибутима

en: Attribute name:
sr_RS: Назив атрибута:

en: Attribute settings
sr_RS: Подешавања атрибута

en: Attribute type
sr_RS: Тип атрибута

en: Attribute type:
sr_RS: Тип атрибута:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
sr_RS: Вредности атрибута за постојеће учеснике су ажурирани из записа учесника

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
sr_RS: Вредности атрибута за постојеће учеснике су ажурирани из записа токена

en: Attribute visible:
sr_RS: Видљив атрибут:

en: Attributes to be created
sr_RS: Атрибути за креирање

en: Attributes to export:
sr_RS: Атрибути за извоз:

en: Aug
sr_RS: Авг

en: August
sr_RS: Август

en: Auto
sr_RS: Аутоматски

en: Auto Translate
sr_RS: Аутоматско превођење

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
sr_RS: Аутоматско означавање ексклузивне опције уколико су све остале опције означене.

en: Autoload URL
sr_RS: Аутоматски URL

en: Autoload URL:
sr_RS: Аутоматски URL:

en: Automatic
sr_RS: Аутоматски

en: Available languages:
sr_RS: Доступни језици:

en: Available space in directory:
sr_RS: Доступан простор у директоријуму:

en: Average
sr_RS: Средња вредност

en: Average file size
sr_RS: Просечна величина датотеке

en: Average interview time:
sr_RS: Просечно трајање анкете:

en: Average no. of files per respondent
sr_RS: Просечан број датотека по испитанику

en: Average size per respondent
sr_RS: Просечна величина по испитанику

en: Back
sr_RS: Назад

en: Back to Response Import
sr_RS: Повратак у секцију - Увоз одговора

en: Back to main menu
sr_RS: Повратак на главни мени

en: Bar chart
sr_RS: Велики графикон

en: Base language
sr_RS: Основни језик

en: Base language:
sr_RS: Основни језик:

en: Basic admin notification
sr_RS: Основно обавештење администратора

en: Basic email notification is sent to:
sr_RS: Основно обавештење имејлом је послато на:

en: Basque
sr_RS: Баскијски

en: Before
sr_RS: Претходни

en: Belarusian
sr_RS: Белоруски

en: Big5 Traditional Chinese
sr_RS: Big5 традиционални кинески

en: Binary pseudo charset
sr_RS: Бинарни псеудо карактери

en: Binary safe case-insensitive string comparison
sr_RS: Поређење текста, бинарно сигурно и без узимања у обзир величине слова

en: Binary safe string comparison
sr_RS: Поређење текста, бинарно сигурно

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
sr_RS: Додати све тренутне анкете на црну листу за испитаника онда када се постави глобално поље:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
sr_RS: Додати учесника на црну листу за било коју нову додату анкету онда када се постави глобално поље:

en: Blacklist settings
sr_RS: Подешавања црне листе

en: Blacklisted
sr_RS: Са црне листе

en: Blacklisted participants
sr_RS: Учесника на црној листи

en: Bosnian
sr_RS: Босански

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
sr_RS: Процесирање одбијања је искључено или у целој апликацији или посебно у овој анкети.

en: Bounce settings
sr_RS: Подешавања одбијања (bounce)

en: Bounce settings have been saved.
sr_RS: Подешавања одбијања (bounce) су сачувана.

en: Boxes
sr_RS: Поље

en: Browse
sr_RS: Преглед

en: Browse responses
sr_RS: Прегледати одговоре

en: Browse saved responses
sr_RS: Претрага сачуваних одговора

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
sr_RS: Верзија је успешно ажурирана на %s.

en: Bulgarian
sr_RS: Бугарски

en: But this one isn't.
sr_RS: Али овај није.

en: By question group
sr_RS: По групи питања

en: CPDB CSV summary
sr_RS: CPDB CSV сажетак

en: CPDB mapping
sr_RS: CPDB мапирање

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
sr_RS: CSS стил за поруку која се приказује у временском бројачу приликом одбројавања

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
sr_RS: CSS стил за поруку о 'истеку временског ограничења'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
sr_RS: CSS стил који се користи приликом приказивања поруке са 'упозорењем о временском ограничењу'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
sr_RS: CSS стил који се користи приликом приказивања друге поруке са 'упозорењем о временском ограничењу'

en: CSV field names
sr_RS: Називи поља CSV-а

en: CSV input format
sr_RS: Формат CSV уноса

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
sr_RS: Рачуна стандардну девијацију узорка за листу бројева

en: Calculate the sum of values in an array
sr_RS: Израчунава суму вредности у низу

en: Calculates the exponent of e
sr_RS: Рачуна експонент од е

en: Calculation
sr_RS: Калкулација

en: Can edit?
sr_RS: Може да врши измене?

en: Can't connect to the LDAP directory
sr_RS: Није могуће успоставити везу са LDAP директоријумом

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
sr_RS: Није могуће ажурирати лабеле зато што користите дупле кодове

en: Cancel
sr_RS: Отказати

en: Cancel editing
sr_RS: Откажи уређивање

en: Cannot be changed
sr_RS: Не може бити промењено.

en: Cannot import the VVExport file.
sr_RS: Неуспешан увоз VVExport датотеке.

en: Case-insensitive strstr
sr_RS: strstr без узимања у обзир величине слова

en: Catalan
sr_RS: Каталонски

en: Catalan (Valencian)
sr_RS: Каталонски (Валенсија)

en: Category separator
sr_RS: Одвајач категорија

en: Central participants database summary
sr_RS: Сажетак централне базе података учесника

en: Change log
sr_RS: Лог промена

en: Change the display style of the month when using select boxes
sr_RS: Променити стил приказа месеца приликом коришћења кућица за избор

en: Change the language
sr_RS: Промени језик

en: Character set of file:
sr_RS: Сет карактера датотеке:

en: Character set of the file:
sr_RS: Сет карактера датотеке:

en: Chart type
sr_RS: Тип графикона

en: Check again
sr_RS: Проверите поново

en: Check any that apply
sr_RS: Изаберите све ставке које одговарају

en: Check data
sr_RS: Проверите податке

en: Check survey logic for current question group
sr_RS: Проверити логику анкете за тренутну групу питања

en: Checkbox layout
sr_RS: Изглед квадратића за избор (checkbox-а)

en: Checked
sr_RS: Обележено

en: Checking basic requirements...
sr_RS: Провера основних захтева...

en: Checking existing LimeSurvey files...
sr_RS: Провера постојећих LimeSurvey датотека...

en: Chinese (Simplified)
sr_RS: Кинески (поједностављени)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
sr_RS: Кинески (традиционални - Хонконг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
sr_RS: Кинески (традиционални - Тајван)

en: Choice header
sr_RS: Наслов избора

en: Choose one of the following answers
sr_RS: Изаберите један од следећих одговора

en: Choose the CSV file to upload:
sr_RS: Изаберите CSV датотеку за учитавање:

en: Choose the file to upload:
sr_RS: Изаберите датотеку за слање (аплоад):

en: Choose token fields:
sr_RS: Изаберите поља токена:

en: Choose when user can add a comment
sr_RS: Изаберите када корисник може да дода коментар

en: Choose your language
sr_RS: Изаберите свој језик

en: Circle
sr_RS: Круг

en: Clear
sr_RS: Избрисати

en: Click here to log in.
sr_RS: Кликните овде да бисте се улоговали

en: Click here to start the survey.
sr_RS: Кликните овде да би сте започели анкету.

en: Click on the following button if you want to
sr_RS: Кликните на следеће дугме уколико желите да

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
sr_RS: Кликом на 'Да' креираћете токене за све оне у овој листи токена који немају исти. Наставити?

en: Close
sr_RS: Затворити

en: Close editor
sr_RS: Затвори уређивач

en: Closed group
sr_RS: Затворена група

en: Code
sr_RS: Код

en: Code filter
sr_RS: Филтер кода

en: Code:
sr_RS: Код:

en: Columns
sr_RS: Колоне

en: ComfortUpdate step %s
sr_RS: Корак ComfortUpdate %s

en: Comma
sr_RS: Зарез

en: Comma (,)
sr_RS: Зарез (,)

en: Comment
sr_RS: Коментар

en: Comment only when
sr_RS: Коментариши само у случају када

en: Comment only when you choose an answer.
sr_RS: Коментаришите само уколико изаберете одговор.

en: Comment your answers.
sr_RS: Коментаришите ваше одговоре.

en: Comments
sr_RS: Коментари

en: Compare a string to a regular expression pattern
sr_RS: Пореди текст са обрасцем регуларног израза

en: Comparison operator
sr_RS: Оператор поређења

en: Completed
sr_RS: Завршено

en: Completed responses only
sr_RS: Само завршени одговори

en: Completed?
sr_RS: Завршено?

en: Completion state:
sr_RS: Стање завршетка:

en: Condition
sr_RS: Услов

en: Condition successfully copied
sr_RS: Услов је успешно копиран

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
sr_RS: Услови су успешно копирани (неки су изостављени зато што су дупликати)

en: Conditional processing
sr_RS: Условно процесирање

en: Conditions
sr_RS: Услови

en: Conditions designer
sr_RS: Дизајнер услова

en: Configuration
sr_RS: Конфигурација

en: Configuration directory is not writable
sr_RS: Није могуће писати у конфигурационом директоријуму

en: Configure
sr_RS: Конфигуриши

en: Confirm
sr_RS: Потврди

en: Confirm password:
sr_RS: Потврдите лозинку:

en: Confirm your admin password
sr_RS: Потврдите Вашу лозинку администратора

en: Confirmation
sr_RS: Потврда

en: Confirmation email
sr_RS: Имејл потврде

en: Confirmation email subject
sr_RS: Тема имејла потврде

en: Confirmation email subject:
sr_RS: Тема имејла потврде:

en: Confirmation of your participation in our survey
sr_RS: Потврда Вашег учешћа у нашој анкети

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
sr_RS: Повезивање са базом података није успело. Молимо проверите локацију базе података, корисничко име и лозинку, и пробајте поново.

en: Constant
sr_RS: Константа

en: Continue
sr_RS: Наставити

en: Continue?
sr_RS: Наставити?

en: Convert N to:
sr_RS: Претворити N у:

en: Convert Y to:
sr_RS: Претворити Y у:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
sr_RS: Конвертује 8-битни текст у 'quoted-printable' текст

en: Convert a date/time string to unix timestamp
sr_RS: Конвертује date/time стринг у unix timestamp

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
sr_RS: Конвертује 'quoted-printable' текст у 8-битни текст

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr_RS: Конвертује све HTML ентитете у њихове прикладне карактере (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr_RS: Конвертује све прикладне карактере у HTML ентитете (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert resource links?
sr_RS: Конвертовати ресурсне линкове?

en: Convert spaces in question text to underscores:
sr_RS: Конвертовати празна поља у тексту питања у доње линије:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr_RS: Конвертује специјалне HTML ентитете назад у карактере (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr_RS: Конвертује специјалне карактере у HTML ентитете (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Copy
sr_RS: Копирати

en: Copy advanced settings?
sr_RS: Копирати напредна подешавања?

en: Copy answer options?
sr_RS: Копирати опције одговора?

en: Copy conditions
sr_RS: Копирати услове

en: Copy failed
sr_RS: Копирање није успело

en: Copy of survey is completed.
sr_RS: Копирање анкете је завршено.

en: Copy question
sr_RS: Копирати питање

en: Copy subquestions?
sr_RS: Копирати потпитања?

en: Copy survey
sr_RS: Копирати анкету

en: Core plugin can not be disabled.
sr_RS: Плагин језгра не може бити онемогућен.

en: Corrected time:
sr_RS: Кориговано време:

en: Cosine
sr_RS: Косинус

en: Could not connect to LDAP server.
sr_RS: Није могуће повезивање на LDAP сервер.

en: Could not delete user group.
sr_RS: Није било могуће избрисати групу корисника.

en: Could not delete user group. No group selected.
sr_RS: Није било могуће избрисати групу корисника. Ниједна група није изабрана.

en: Could not delete user. User was not supplied.
sr_RS: Није било могуће избрисати корисника. Корисничко име није унето.

en: Could not modify user data.
sr_RS: Није било могуће променити податке о кориснику.

en: Could not open file
sr_RS: Не могу да отворим фајл

en: Count
sr_RS: Број

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
sr_RS: Израчунавање статистике за свако питање базирано само на укупном броју одговора за оне за које је питање приказано

en: Count the number of answered questions in the list
sr_RS: Пребраја колико има одговорених питања на листи

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
sr_RS: Избројати колико има одговорених питања на листи једнаких првом аргументу

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
sr_RS: Избројати колико има одговорених питања на листи која задовољавају критеријум (arg op value)

en: Create
sr_RS: Направити

en: Create a new question group inside your survey.
sr_RS: Направити нову групу питања унутар ове анкете.

en: Create database
sr_RS: Креирати базу података

en: Create one or more questions inside the new question group.
sr_RS: Креирање једног или више питања унутар нове групе питања.

en: Create or import new label set(s)
sr_RS: Креирати или увести нови скуп лабела

en: Create tokens
sr_RS: Креирати токене

en: Create, import, or copy survey
sr_RS: Креирати, увести или копирати анкету

en: Create...
sr_RS: Креирај...

en: Create/edit user groups
sr_RS: Креирање/измена група корисника

en: Created by
sr_RS: Креирано од стране

en: Croatian
sr_RS: Хрватски

en: Current
sr_RS: Тренутни

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
sr_RS: Тренутно нема додатних језика подешених за ову анкету.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
sr_RS: Тренутно нема услова подешених за ову анкету

en: Czech
sr_RS: Чешки

en: Czech (informal)
sr_RS: Чешки (неформални)

en: DATA TO BE ENTERED
sr_RS: ПОДАЦИ ЗА УНОС

en: DEC West European
sr_RS: DEC западноевропски

en: Danish
sr_RS: Дански

en: Dari
sr_RS: Дари

en: Data consistency check
sr_RS: Провера конзистентности података

en: Data entry
sr_RS: Унос података

en: Data entry screen
sr_RS: Екран за унос података

en: Data redundancy check
sr_RS: Провера редундантности података

en: Data selection
sr_RS: Избор података

en: Data selection:
sr_RS: Избор података :

en: Data view control
sr_RS: Контрола приказа података

en: Database
sr_RS: База података

en: Database %s has been successfully populated.
sr_RS: База података %s је успешно напуњена.

en: Database configuration
sr_RS: Конфигурација базе података

en: Database creation
sr_RS: Креирање базе података

en: Database doesn't exist!
sr_RS: База података не постоји

en: Database error
sr_RS: Грешка у бази података

en: Database has been created.
sr_RS: База података је креирана.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
sr_RS: База података је успешно надограђена на верзију %s

en: Database location
sr_RS: Локација базе података

en: Database name
sr_RS: Назив базе података

en: Database password
sr_RS: Лозинка базе података

en: Database settings
sr_RS: Подешавања базе података

en: Database type
sr_RS: Тип базе података

en: Database upgrade
sr_RS: Надоградња базе података

en: Database user
sr_RS: Корисник базе података

en: Date
sr_RS: Датум

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
sr_RS: Датум (ГГГГ-ММ-ДД) је једнак

en: Date added
sr_RS: Датум додавања

en: Date entered is invalid!
sr_RS: Уписани датум је неважећи!

en: Date format:
sr_RS: Формат датума:

en: Date is
sr_RS: Датум је

en: Date last action
sr_RS: Датум последње акције

en: Date stamp:
sr_RS: Ознака датума:

en: Date stamp?
sr_RS: Маркирање датумом?

en: Date started
sr_RS: Датум почетка

en: Date submitted
sr_RS: Датум прослеђивања

en: Date/Time
sr_RS: Датум/ Време

en: Date/Time format
sr_RS: Формат датума/ времена

en: Datestamp
sr_RS: Маркер датума

en: Day
sr_RS: Дан

en: Deactivate
sr_RS: Деактивирај

en: Deactivate Survey
sr_RS: Деактивирати анкету

en: Deactivate survey
sr_RS: Деактивирати анкету

en: Deactivated result tables
sr_RS: Деактивиране табеле резултата

en: Deactivation
sr_RS: Деактивација

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sr_RS: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    Пре неког времена позвали смо Вас да учествујете у анкети.
    
    Приметили смо да до данас нисте завршили са попуњавањем анкете, и зато желимо да Вас подсетимо да је анкета још увек доступна у случају да желите да учествујете
    
    Назив анкете:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Да бисте учествовали молимо Вас да изаберете линк испод.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Изаберите следећи линк за наставак:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
sr_RS: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    Ви, или неко други ко користи Вашу имејл адресу се регистровао за учешће у онлајн анкети под називом {SURVEYNAME}.
    
    Да бисте попунили анкету, кликните на следећи URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    У случају да имате било каква питања о овој анкети или се нисте регистровали за учешће и верујете да је овај имејл грешка, молимо Вас да контактирате {ADMINNAME} на следећој имејл адреси {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
sr_RS: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    овај имејл је послат као потврда да сте завршили анкету под називом {SURVEYNAME} и да су Ваши одговори сачувани. Хвала Вам на учешћу.
    
    Уколико имате било које додатно питање о овом имејлу, молимо контактирајте {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sr_RS: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    позвани сте да учествујете у анкети.
    
    Наслов анкете је:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Да бисте учествовали молимо Вас кликните на линк испод.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Кликните овде да бисте одговарали на анкету:
    {SURVEYURL}

en: Dec
sr_RS: Дец

en: December
sr_RS: Децембар

en: Decimal mark:
sr_RS: Децимални знак:

en: Decrease
sr_RS: Умањи

en: Default
sr_RS: Подразумевано

en: Default HTML editor mode:
sr_RS: Подразумевани мод HTML уређивача:

en: Default answer for scale %s:
sr_RS: Подразумевани одговор за скалу %s:

en: Default answer value:
sr_RS: Подразумевана вредност одговора:

en: Default answers
sr_RS: Подразумевани одговори

en: Default attribute name:
sr_RS: Подразумеван назив атрибута:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
sr_RS: Подразумеване координате мапе када се страница учита. Формат: географска ширина [размак] географска дужина

en: Default language
sr_RS: Подразумевани језик

en: Default position
sr_RS: Подразумевана позиција

en: Default scenario
sr_RS: Подразумевани сценарио

en: Default site admin email:
sr_RS: Подразумевани имејл администратора сајта:

en: Default site bounce email:
sr_RS: Подразумевани имејл одбијања сајта:

en: Default site language:
sr_RS: Подразумевани језик сајта:

en: Default value for option 'Other':
sr_RS: Подразумевана вредност за опцију 'Остало':

en: Default value settings were successfully saved.
sr_RS: Подешавања подразумеваних вредности су успешно сачувана.

en: Default value:
sr_RS: Подразумевана вредност:

en: Default:
sr_RS: Подразумевано:

en: Delete
sr_RS: Избрисати

en: Delete User
sr_RS: Избрисати корисника

en: Delete all conditions
sr_RS: Избрисати све услове

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
sr_RS: Избришете све недовршене одговоре који се односе на токен за који већ постоји сачуван комплетиран одговор

en: Delete attribute
sr_RS: Избрисати атрибуте

en: Delete checked items!
sr_RS: Избрисати обележене ставке!

en: Delete condition
sr_RS: Обриши услов

en: Delete current question group
sr_RS: Брисање тренутне групе питања

en: Delete current user group
sr_RS: Избрисати тренутну корисничку групу

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
sr_RS: Избрисати из базе учесника глобално додатог на црну листу:

en: Delete label set
sr_RS: Избрисати скуп лабела

en: Delete marked responses
sr_RS: Избрисати обележене одговоре

en: Delete one or more participants...
sr_RS: Избриши једног или више учесника...

en: Delete survey
sr_RS: Избрисати анкету

en: Delete surveys
sr_RS: Обриши анкете

en: Delete table
sr_RS: Обриши табелу

en: Delete the selected entries
sr_RS: Избрисати изабране уносе

en: Delete this attribute:
sr_RS: Обриши овај атрибут:

en: Delete this entry
sr_RS: Избрисати овај унос

en: Delete this response
sr_RS: Избрисати овај одговор

en: Delete this user
sr_RS: Избрисати овог корисника

en: Delete token attribute %s
sr_RS: Избрисати атрибут токена %s

en: Delete user
sr_RS: Избрисати корисника

en: Delete value
sr_RS: Избрисати вредност

en: Deleted
sr_RS: Обрисано

en: Deleting User
sr_RS: Брисање корисника

en: Deleting answers: %u answers deleted
sr_RS: Брисање одговора: %u одговора је избрисано

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
sr_RS: Брисање процена: %u процена је избрисано

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
sr_RS: Брисање услова: %u услова је избрисано

en: Deleting groups: %u groups deleted
sr_RS: Брисање група: %u група је избрисано

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
sr_RS: Брисање атрибута питања: %u атрибута је избрисано

en: Deleting questions: %u questions deleted
sr_RS: Брисање питања: %u питања је избрисано

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
sr_RS: Брисање језичких подешавања анкете: %u језичких подешавања анкете је избрисано

en: Deleting survey table: %s
sr_RS: Брисање табеле анкете: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
sr_RS: Брисање анкета: %u анкета је избрисано

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
sr_RS: Брисањем ове групе такође ће се избрисати и сва питања и одговори које она садржи. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
sr_RS: Искључиво демо мод: увоз датотека је онемогућен на овом систему.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
sr_RS: Демонстрациони мод: Слање (аплоад) датотека шаблона је онемогућено.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
sr_RS: Ово је демо мод: увоз шаблона је онемогућен.

en: Description
sr_RS: Опис

en: Description of the survey
sr_RS: Опис анкете

en: Description:
sr_RS: Опис:

en: Detailed Error
sr_RS: Детаљи грешке

en: Detailed admin notification
sr_RS: Детаљно обавештење администратора

en: Detailed admin notification subject:
sr_RS: Тема детаљног обавештења администратора:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
sr_RS: Детаљно обавештење путем имејла са подацима о одговорима је послато на:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
sr_RS: Одређује да ли се варијабла сматра празном

en: Did Not Save
sr_RS: Неуспешно снимање

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
sr_RS: Директоријум под називом `%s` већ постоји - изаберите други назив

en: Disable chart
sr_RS: Онемогућити графикон

en: Disable map display
sr_RS: Онемогућити приказ мапе

en: Disable only
sr_RS: Само онемогућити

en: Disable the next button until time limit expires
sr_RS: Онемогућити дугме 'Даље' док не истекне временско ограничење

en: Disable the prev button until the time limit expires
sr_RS: Онемогућити дугме за 'Претходно' док не истекне временско ограничење

en: Disabled
sr_RS: Онемогућено

en: Display
sr_RS: Приказати

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sr_RS: Приказати 'упозорење о временском ограничењу' онда када преостане још оволико секунди у одбројавању (упозорење неће бити приказано уколико је поље остављено празно)

en: Display a chart in the statistics?
sr_RS: Показати графикон у статистици?

en: Display as bar chart
sr_RS: Приказати као графикон са стубићима (bar chart)

en: Display as pie chart
sr_RS: Приказати као графикон у облику пите (pie chart)

en: Display chart
sr_RS: Приказати графикон

en: Display columns
sr_RS: Колона у приказу

en: Display dropdown boxes
sr_RS: Приказати падајућа поља

en: Display map
sr_RS: Приказати мапу

en: Display min and max value under the slider
sr_RS: Приказати минималну и максималну вредност испод клизача

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
sr_RS: Приказати бројеве са запетом као децималним сепаратором, уколико је потребно

en: Display participants
sr_RS: Приказати учеснике

en: Display rows
sr_RS: Редова у приказу

en: Display slider min and max value
sr_RS: Приказати минималну и максималну вредност клизача

en: Display survey tokens after adding?
sr_RS: Приказати токене анкете након додавања?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
sr_RS: Приказати поруку о 'истеку временског ограничења' на оволико секунди пре спровођења 'акције временског ограничења'  (подразумевано - 1 секунда уколико се остави празно)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sr_RS: Приказати друго 'упозорење о временском ограничењу' онда када преостане још оволико секунди у одбројавању (упозорење неће бити приказано уколико је поље остављено празно)

en: Display:
sr_RS: Приказати:

en: Do you really want to delete all marked responses?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете све обележене одговоре?

en: Do you really want to delete this label set?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај скуп лабела?

en: Do you really want to delete this response?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај одговор?

en: Do you want to delete this user?
sr_RS: Да ли желите да обришете овог корисника?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
sr_RS: Да ли сада желите да попуните базу података креирајући потребне табеле?

en: Don't import if label set already exists:
sr_RS: Не увозити уколико скуп лабела већ постоји

en: Done. Test your survey using the %s icon.
sr_RS: Завршено. Тестирајте Вашу анкету користећи %s иконицу.

en: Dot (.)
sr_RS: Тачка (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
sr_RS: Дуплим-кликом или превлачењем премести ставку из леве листе у десну листу - ставка са највишим рангом треба да буде на врху десне листе, и тако даље све до најниже рангиране ставке.

en: Download
sr_RS: Преузми

en: Download all files in this response as a zip file
sr_RS: Преузети као zip датотеку све датотеке у овом одговору

en: Download files
sr_RS: Преузми фајлове

en: Download marked files
sr_RS: Преузети обележене датотеке

en: Download the data and the syntax file.
sr_RS: Преузимање датотеке са подацима и синтаксне датотеке.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
sr_RS: Превуците и спустите чиоду на жељену локацију. Такође можете кликнути на мапу како бисте померили чиоду.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
sr_RS: Превуците овај атрибут у другу колону како бисте га мапирали у централну базу учесника

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
sr_RS: Спустите CSV поље у постојећи атрибут учесника наведен ниже како бисте увезли податке у њега.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
sr_RS: Спустите CSV поље у ову зону како бисте креирали нови атрибут учесника и увезли податке у њега.

en: Drop-down list
sr_RS: Падајућа листа

en: Dropdown prefix/suffix
sr_RS: Падајући префикс/суфикс

en: Dropdown separator
sr_RS: Падајући сепаратор

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
sr_RS: Пронађени су дупликати кодова, ови уноси неће бити ажурирани

en: Duplicate label set name
sr_RS: Дуплирај име скупа ознака

en: Duplicate records removed
sr_RS: Дуплирани записи су избрисани

en: Duplicates are determined by:
sr_RS: Дупликати су утврђени преко:

en: Dutch
sr_RS: Холандски

en: Dutch (informal)
sr_RS: Холандски (неформални)

en: EM value
sr_RS: ЕМ вредност

en: ERROR MESSAGE
sr_RS: ПОРУКА О ГРЕШЦИ

en: EUC-JP Japanese
sr_RS: EUC-JP јапански

en: EUC-KR Korean
sr_RS: EUC-KR корејски

en: Each answer must be %s
sr_RS: Сваки одговор мора бити %s

en: Each answer must be at least %s
sr_RS: Сваки одговор мора бити барем %s

en: Each answer must be at most %s
sr_RS: Сваки одговор мора бити највише %s

en: Each answer must be between %s and %s
sr_RS: Сваки одговор мора бити између %s и %s

en: Earlier than:
sr_RS: Раније од:

en: Edit
sr_RS: Мењати

en: Edit Group
sr_RS: Измена групе

en: Edit URL parameter
sr_RS: Изменити URL параметар

en: Edit answer options
sr_RS: Изменити опције одговора

en: Edit answer options for this question
sr_RS: Промена опција одговора на ово питање

en: Edit attribute
sr_RS: Уреди атрибут

en: Edit condition
sr_RS: Изменити услов

en: Edit current question group
sr_RS: Измена тренутне групе питања

en: Edit current user group
sr_RS: Изменити тренутну корисничку групу

en: Edit default answer values
sr_RS: Променити подразумеване вредности одговора

en: Edit email templates
sr_RS: Уредити имејл шаблоне

en: Edit label set
sr_RS: Изменити скуп лабела

en: Edit label sets
sr_RS: Измена скупова лабела

en: Edit permissions
sr_RS: Измена овлашћења

en: Edit question
sr_RS: Изменити питање

en: Edit quota
sr_RS: Променити квоту

en: Edit response URL
sr_RS: URL измене одговора

en: Edit subquestions
sr_RS: Измена потпитања

en: Edit subquestions for this question
sr_RS: Промена потпитања у овом питању

en: Edit survey permissions
sr_RS: Измена овлашћења за анкету.

en: Edit survey permissions for group %s
sr_RS: Изменити овлашћења анкете за групу %s

en: Edit survey permissions for user %s
sr_RS: Изменити овлашћења анкете за корисника %s

en: Edit survey settings
sr_RS: Променити подешавања анкете

en: Edit this entry
sr_RS: Изменити овај унос

en: Edit this response
sr_RS: Измена овог одговора

en: Edit this token
sr_RS: Уредити овај токен

en: Edit this user
sr_RS: Изменити овог корисника

en: Edit user permissions for user %s
sr_RS: Уреди корисничке дозволе за корисника %s

en: Edit value
sr_RS: Изменити вредност

en: Editing
sr_RS: Уређивање

en: Editing %s
sr_RS: Уређивање %s

en: Editing response (ID %s)
sr_RS: Измена одговора (ID %s)

en: Editing user
sr_RS: Мењање корисникових детаља

en: Editing user group (Owner: %s)
sr_RS: Измена групе корисника (Власник: %s )

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
sr_RS: Или сте били дуго неактивни, или су колачићи (cookies) онемогућени у Вашем претраживачу или је настао проблем са Вашом Интернет везом.

en: Email
sr_RS: Имејл

en: Email address
sr_RS: Имејл адреса

en: Email address is not valid.
sr_RS: Имејл адреса није валидна.

en: Email address of the survey administrator
sr_RS: Имејл адреса администратора анкете

en: Email batch size:
sr_RS: Величина серије имејлова:

en: Email from the token
sr_RS: Имејл из токена

en: Email method:
sr_RS: Имејл метод:

en: Email settings
sr_RS: Подешавања имејла

en: Email status
sr_RS: Статус имејла

en: Email templates
sr_RS: Имејл шаблони

en: Email templates successfully saved.
sr_RS: Имејл шаблони су успешно сачувани.

en: Email to %s failed. Error Message:
sr_RS: Имејл ка %s није стигао. Порука о грешци:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
sr_RS: Слање имејла за {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) је одложено: Токен још увек није важећи.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
sr_RS: Имејл за {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) прескочен: Токен није више валидан.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
sr_RS: Слање имејла за {NAME} ({EMAIL}) није успело.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
sr_RS: Имејл није послат зато што је демонстрациони мод активиран.

en: Email:
sr_RS: Имејл:

en: Enable chart
sr_RS: Омогућити графикон

en: Enable map display
sr_RS: Омогућити приказ мапе

en: Encryption type:
sr_RS: Тип енкрипције:

en: End
sr_RS: Крај

en: End URL:
sr_RS: Закључни URL:

en: End message:
sr_RS: Завршна порука:

en: English
sr_RS: Енглески

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
sr_RS: Обезбедити минималан број могућих одговора (0=без ограничења)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
sr_RS: Унети логичку (тачно/нетачно) једначину за валидацију целог питања

en: Enter a header text for the first scale
sr_RS: Унети насловни текст за прву скалу

en: Enter a header text for the second scale
sr_RS: Унети насловни текст за другу скалу

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
sr_RS: Унесите корисничко име и лозинку за ову анкету и кликните на дугме 'Сачувати' испод.

en: Enter a new key
sr_RS: Унесите нови кључ

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
sr_RS: Унети ID питања да би се преузео редослед потпитања из претходног питања

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
sr_RS: Унети код/кодове за питање/питања са могућношћу избора више одговора (одвојено знаком тачка-зарез) како би се искључиле само исте те опције одговора у овом питању.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
sr_RS: Унети код/кодове за питање/питања са могућношћу избора више одговора (одвојено знаком тачка-зарез) како би се приказале само исте те опције одговора у овом питању.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
sr_RS: Испод унесите своје податке и одмах ће Вам бити послат имејл са линком за учешће у анкети.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
sr_RS: Унесите назив Вашег хоста и порт, нпр.: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
sr_RS: Унесите Ваше лабеле:

en: Equals
sr_RS: Једнако

en: Equals sum value
sr_RS: Једнако збиру вредности

en: Equals:
sr_RS: Једнако:

en: Equation
sr_RS: Једначина

en: Error
sr_RS: Грешка

en: Error Files List
sr_RS: Листа датотека са грешкама

en: Error files list
sr_RS: Листа датотека са грешкама

en: Error in SQL update
sr_RS: Грешка у ажурирању SQL-а

en: Error saving results
sr_RS: Грешка у снимању резултата

en: Error!
sr_RS: Грешка!

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
sr_RS: Грешка:  'other'  је резервисана реч.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
sr_RS: Грешка: Имејл није послат, што може бити индикатор проблема у подешавању PHP Mail-а на серверу. Детаљи Ваше анкете су ипак сачувани, али нећете добити имејл са детаљима. Молимо, за будућу референцу, сачувајте корисничко име и лозинку  ("name" и "password") које сте управо користили.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
sr_RS: Грешка: Табела одговора не постоји. Анкета не може бити деактивирана.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
sr_RS: Грешка: За ово питање нису дефинисане опције одговора и/или не постоје за овај језик.

en: Error: There are no answers defined for this question.
sr_RS: Грешка: За ово питање нису дефинисани одговори.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
sr_RS: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
sr_RS: Грешка: Покушавате да користите дупле кодове лабела.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
sr_RS: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова потпитања.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
sr_RS: Грешка: Морате унети назив групе за сваки језик.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
sr_RS: Грешка: Морате унети назив за овај скуп лабела

en: Estonian
sr_RS: Естонски

en: Everybody
sr_RS: Сви

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
sr_RS: Све изгледа у реду. Молимо наставите са следећим кораком.

en: Example data
sr_RS: Пример податка

en: Exclude answers?
sr_RS: Искључити одговоре?

en: Exclude quotas?
sr_RS: Искључити квоте?

en: Exclude record IDs?
sr_RS: Искључити ID-еве записа?

en: Exclude survey permissions?
sr_RS: Изоставити овлашћења анкете?

en: Exclusive option
sr_RS: Ексклузивна опција

en: Execute survey
sr_RS: Изврши анкету

en: Existing LID: %s
sr_RS: Постојећи LID: %s

en: Existing attribute
sr_RS: Постојећи атрибут

en: Existing participant attributes
sr_RS: Постојећи атрибути учесника

en: Exit and clear survey
sr_RS: Изаћи из анкете и избрисати одговоре

en: Expand all
sr_RS: Прошири све

en: Expected expressions separated by commas
sr_RS: Били су очекивани изрази одвојени зарезима

en: Expected left parentheses after function name
sr_RS: Била је очекивана лева заграда након назива функције

en: Expected right parentheses
sr_RS: Била је очекивана десна заграда

en: Expiration
sr_RS: Истицање

en: Expire survey
sr_RS: Учинити да анкета добије статус истекле

en: Expired
sr_RS: Истекао

en: Expiry date/time:
sr_RS: Датум/ време истека:

en: Exponential expression
sr_RS: Експоненцијални израз

en: Export
sr_RS: Извоз

en: Export VV file
sr_RS: Извезите VV датотеку

en: Export a VV survey file
sr_RS: Извести VV датотеку анкете

en: Export data
sr_RS: Извести податке

en: Export multiple label sets
sr_RS: Извести вишеструке скупове лабела

en: Export resources as ZIP archive
sr_RS: Извести ресурсе као ZIP архиву

en: Export response data to SPSS
sr_RS: Извези податке одговора у SPSS

en: Export results
sr_RS: Извести резултате

en: Export selected label sets
sr_RS: Извести одабрани скуп лабела

en: Export survey
sr_RS: Извоз анкете

en: Export survey results
sr_RS: Извоз резултата анкете

en: Export syntax
sr_RS: Извести синтаксу

en: Export this label set
sr_RS: Извести скуп лабела

en: Export this question group
sr_RS: Извоз тренутне групе питања

en: Export tokens
sr_RS: Извести токене

en: Export:
sr_RS: Извези:

en: Expression Manager
sr_RS: Менаџер израза

en: Extra comma found in function
sr_RS: Зарез вишка нађен у функцији

en: Extra right parentheses detected
sr_RS: Десна заграда вишка је откривена

en: Extra token found after expressions
sr_RS: Токен вишка је нађен после израза

en: Extra tokens found
sr_RS: Додатни токени нађени

en: Failed
sr_RS: Неуспешно

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
sr_RS: Неуспешно додавање групе! Назив групе није наведен.

en: Failed to add group! Group already exists.
sr_RS: Неуспешно додавање групе! Група већ постоји.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
sr_RS: Неуспешно додавање групе! Назив групе име више од 20 карактера.

en: Failed to add user
sr_RS: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to add user group.
sr_RS: Неуспешно додавање корисничке групе.

en: Failed to add user.
sr_RS: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to create token entries
sr_RS: Неуспешно прављење уноса токена

en: Failed to delete answer
sr_RS: Неуспешно брисање одговора

en: Failed to edit user group!
sr_RS: Неуспешна измена корисничке групе!

en: Failed to open the uploaded file!
sr_RS: Неуспешно отварање послате (аплоадоване) датотеке!

en: Failed to remove user.
sr_RS: Неуспешно уклањање корисника.

en: Failed to update answers
sr_RS: Неуспешно ажурирање одговора

en: Failed to update survey permissions!
sr_RS: Неуспешно ажурирање овлашћења за анкету!

en: Failed.
sr_RS: Неуспешно.

en: Fax to:
sr_RS: Факс слати на:

en: Feb
sr_RS: Феб

en: February
sr_RS: Фебруар

en: Female
sr_RS: Женски

en: Field caption
sr_RS: Наслов поља

en: Field description
sr_RS: Опис поља

en: File
sr_RS: Датотека

en: File %s
sr_RS: Датотека %s

en: File %s deleted
sr_RS: Датотека %s избрисана

en: File %s uploaded
sr_RS: Датотека %s послата (аплоадована)

en: File count
sr_RS: Бројач датотека

en: File extension:
sr_RS: Екстензија датотеке:

en: File metadata
sr_RS: Метаподаци датотеке

en: File name
sr_RS: Назив датотеке

en: File seems empty or has only one line
sr_RS: Датотеке су празне или имају само једну линију

en: File size
sr_RS: Величина датотеке

en: File upload
sr_RS: Слање (аплоад) датотеке

en: File upload succeeded.
sr_RS: Пренос (аплоад) датотеке је успео.

en: Files
sr_RS: Датотека

en: Filter HTML for XSS:
sr_RS: Филтрирај HTML за XSS:

en: Filter blank email addresses:
sr_RS: Филтрирати празне имејл адресе:

en: Filter duplicate records:
sr_RS: Филтрирати дупликате записа:

en: Filter the available answers by this value
sr_RS: Филтрирати доступне одговоре по овој вредности

en: Filtered from statistics script
sr_RS: Филтрирано из статистичке скрипте

en: Finalize response submission
sr_RS: Довршити слање одговора

en: Find first occurrence of a string
sr_RS: Проналази прво појављивање текста

en: Find highest value
sr_RS: Наћи највишу вредност

en: Find lowest value
sr_RS: Наћи најнижу вредност

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
sr_RS: Проналази позицију првог појављивања текста, без узимања у обзир величине слова

en: Find position of first occurrence of a string
sr_RS: Проналази позицију првог појављивања текста

en: Find whether the type of a variable is string
sr_RS: Проверава да ли је тип варијабле текстуални

en: Finds whether a value is not a number
sr_RS: Проверава да ли вредност није број

en: Finds whether a variable is NULL
sr_RS: Проналази да ли је променљива NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
sr_RS: Проверава да ли је варијабла број или бројчани текст

en: Finds whether the type of a variable is float
sr_RS: Проверава да ли је тип варијабле пливајући

en: Finnish
sr_RS: Фински

en: First choice
sr_RS: Први избор

en: First line contains the code of questions:
sr_RS: Прва линија садржи код питања:

en: First name
sr_RS: Име

en: First name from token
sr_RS: Име из токена

en: First name:
sr_RS: Име:

en: Flash
sr_RS: Флеш

en: Follow the following link to update it
sr_RS: Да бисте ажурирали, изаберите следећи линк

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
sr_RS: Следеће анкете још увек нису активне, али се можете регистровати за њих.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
sr_RS: За једноставно отварање у MS Excel-у, промените екстензију у 'tab' или 'txt'

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
sr_RS: За листе падајућих поља, показати оволико редова

en: Forbidden Extension
sr_RS: Забрањена екстензија

en: Force HTTPS:
sr_RS: Форсирати HTTPS:

en: Force import:
sr_RS: Форсирај увоз:

en: Forgot your password?
sr_RS: Заборавили сте Вашу лозинку?

en: Format
sr_RS: Формат

en: Format a GMT date/time
sr_RS: Форматирање глобалног датума/времена

en: Format a local date/time
sr_RS: Форматирање локалног датума/времена

en: Format a local time/date as integer
sr_RS: Форматирање локалног времена/датума као целог броја

en: Format a number with grouped thousands
sr_RS: Форматирати број са груписањем хиљада

en: Format:
sr_RS: Формат:

en: Format: %s
sr_RS: Формат:  %s

en: Found
sr_RS: Нађено

en: Found & writable
sr_RS: Нађено и могуће записати

en: French
sr_RS: Француски

en: Fula
sr_RS: Фула

en: Full
sr_RS: Комплетно

en: Full answers
sr_RS: Пуни одговори

en: Full name
sr_RS: Пуно име и презиме

en: Full name:
sr_RS: Пуно име:

en: Full names
sr_RS: Пуна имена

en: Full question text
sr_RS: Пун текст питања

en: Full responses
sr_RS: Целовити одговори

en: Full selector
sr_RS: Пуни одабирач

en: Full template editor
sr_RS: Пуни уређивач шаблона

en: Function does not support %s arguments
sr_RS: Функција на подржава %s параметара

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
sr_RS: Функција подржава оволико параметара, где -1=неограничено: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
sr_RS: GB2312 поједностављени кинески

en: GBK Simplified Chinese
sr_RS: GBK поједностављени кинески

en: GEOSTD8 Georgian
sr_RS: GEOSTD8 грузијски

en: GNU General Public License:
sr_RS: GNU генерална јавна лиценца:

en: Galician
sr_RS: Галицијски

en: Gender
sr_RS: Пол

en: General
sr_RS: Опште

en: General filters
sr_RS: Генерални филтери

en: General settings
sr_RS: Општа подешавања

en: Generate a random integer
sr_RS: Генерисати насумичан цели број

en: Generate tokens
sr_RS: Генерисати токене

en: Georgian
sr_RS: Грузијски

en: German
sr_RS: Немачки

en: German (informal)
sr_RS: Немачки (неформални)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
sr_RS: Узима UNIX временски печат за датум (сваки од 6 параметара су опциони)

en: Get order from previous question
sr_RS: Узети редослед из претходног питања

en: Get string length
sr_RS: Одређује дужину стринга (текста)

en: Get the default location using the user's IP address?
sr_RS: Поставити подразумевану локацију користећи IP адресу корисника?

en: Get the integer value of a variable
sr_RS: Узети целобројну вредност променљиве

en: Get value of pi
sr_RS: Узети вредност од пи

en: Global settings
sr_RS: Глобална подешавања

en: Global settings were saved.
sr_RS: Глобална подешавања су сачувана.

en: Go to question
sr_RS: Отићи на питање

en: Go to question group
sr_RS: Одлазак на групу питања

en: Go to survey
sr_RS: Одлазак на анкету

en: Google Maps
sr_RS: Google мапе

en: Google Maps API key:
sr_RS: Google Maps API кључ:

en: Google Translate API key:
sr_RS: Google Translate API кључ:

en: Graph labels:
sr_RS: Ознаке графикона:

en: Greater than
sr_RS: Веће од

en: Greater than (Strings)
sr_RS: Веће од (текст)

en: Greater than or equal to
sr_RS: Веће или једнако

en: Greater than or equal to (Strings)
sr_RS: Веће или једнако од (текст)

en: Greater than:
sr_RS: Веће од:

en: Greek
sr_RS: Грчки

en: Group
sr_RS: Група

en: Group 1: The first lot of questions
sr_RS: Група 1: Први скуп питања

en: Group by Group
sr_RS: Група за групом питања

en: Group could not be deleted
sr_RS: Није било могуће избрисати групу

en: Group description
sr_RS: Опис групе

en: Group member can only see own group:
sr_RS: Члан групе може видети само своју групу:

en: Group members
sr_RS: Чланови групе

en: Group not found.
sr_RS: Група није пронађена.

en: Group of checkboxes
sr_RS: Група кућица за избор

en: Group time
sr_RS: Време групе

en: Group:
sr_RS: Група:

en: Gujarati
sr_RS: Гуџарати

en: HP West European
sr_RS: HP западноевропски

en: HTML editor
sr_RS: HTML уређивач

en: Header for first scale
sr_RS: Наслов за прву скалу

en: Header for second scale
sr_RS: Наслов за другу скалу

en: Heading
sr_RS: Заглавље

en: Headings
sr_RS: Наслови

en: Hebrew
sr_RS: Хебрејски

en: Height of dropdown
sr_RS: Висина падајуће листе

en: Hello %s,
sr_RS: Здраво %s,

en: Help about this question
sr_RS: Помоћ око овог питања

en: Help:
sr_RS: Помоћ:

en: Hidden
sr_RS: Сакривено

en: Hide advanced settings
sr_RS: Сакрити напредна подешавања

en: Hide both
sr_RS: Сакрити оба

en: Hide both (Forced by the system administrator)
sr_RS: Сакрити оба (Форсирано од стране систем администратора)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
sr_RS: Сакрити додатно објашњење које се обично приказује са питањем

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
sr_RS: Увек сакрити ово питање. Ова опција је корисна за укључивање података уз коришћење предфилтера одговора.

en: Hide tip
sr_RS: Сакрити додатно објашњење

en: Hindi
sr_RS: Хинди

en: Horizontal
sr_RS: Хоризонтално

en: Hour
sr_RS: Сат

en: How many roads must a man walk down?
sr_RS: Колико дуго човек мора да лута друмовима?

en: How many rows to display
sr_RS: Колико редова приказати

en: Huge Free Text
sr_RS: Велики слободни текст

en: Hungarian
sr_RS: Мађарски

en: I accept
sr_RS: Прихватам

en: IP Addresses will be logged
sr_RS: IP адресе ће бити сачуване

en: IP Info DB API Key:
sr_RS: IP Info DB API кључ:

en: IP address
sr_RS: IP адреса

en: IP as default location
sr_RS: IP као подразумевана локација

en: ISO 8859-7 Greek
sr_RS: ISO 8859-7 грчки

en: ISO 8859-8 Hebrew
sr_RS: ISO 8859-8 хебрејски

en: Icelandic
sr_RS: Исландски

en: Identifier
sr_RS: Идентификатор

en: Identifier:
sr_RS: Идентификатор:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
sr_RS: У случају да се појављују грешке, можда ћете морати да извршавате ову скрипту више пута.

en: If necessary the database will be updated.
sr_RS: У случају потребе, база података ће бити ажурирана.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
sr_RS: Уколико је једно од потпитања означено онда за свако од означених потпитања ова вредност је додата као процена.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
sr_RS: У случају да база података још увек не постоји она ће бити креирана (потребно је да обезбедите да корисник базе података има неопходна овлашћења). У супротном, уколико у тој бази података постоје LimeSurvey табеле, оне ће аутоматски бити надограђене након инсталације.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
sr_RS: Уколико линк не ради а Ви укључите HTTPS, LimeSurvey ће престати да ради и нећете бити у могућности да му приступите.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
sr_RS: Уколико учесник означи све опције, уклонити означеност свих одговора и означити опцију постављену у подешавању "Ексклузивна опција"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
sr_RS: У случају да се користе токени, јавност се може регистровати за ову анкету

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
sr_RS: Уколико се налазите на црној листи а ипак желите да учествујете у овој анкети и желите да добијате позивнице, кликните на следећи линк:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
sr_RS: Уколико користите функције токена или имејлове за обавештавање, требало би да поставите администраторску имејл адресу.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
sr_RS: Уколико изаберете '%s' молимо да такође наведете свој избор у одговарајућем текстуалном пољу.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
sr_RS: У случају да избришете ову табелу, токени више неће бити потребни како би се приступило анкети.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
sr_RS: Уколико не желите да учествујете у овој анкети и не желите да добијате позивнице за учешће, молимо кликните на линк испод:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
sr_RS: Ако унесете имејл адресу, биће Вам послата имејл порука са детаљима.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
sr_RS: Уколико имате било које питање у вези овог имејла молимо Вас да се слободно обратите администратору на %s. Хвала!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
sr_RS: Ако сте добили токен, молимо унесите га у поље испод а затим кликните на дугме 'Наставити'.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
sr_RS: Ако промените мод имејла, мораћете да проверите да ли Ваши имејл шаблони одговарају новом формату

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
sr_RS: Уколико укључите опцију -Анонимне анкете- и креирате табелу токена, LimeSurvey ће означити Ваше комплетиране токене са 'Y' уместо са датумом/временом да би се осигурала анонимност учесника анкете.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
sr_RS: Уколико желите, можете послати (аплоадовати) још %s датотеку(а); у супротном, можете се вратити у анкету.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
sr_RS: Уколико је Ваша база података дељена, препоручени префикс је "lime_" у супротном можете оставити да ово подешавање буде празно.

en: Images
sr_RS: Слике

en: Import
sr_RS: Увести

en: Import CSV
sr_RS: Увести CSV

en: Import Label Set
sr_RS: Увести скуп лабела

en: Import VV file
sr_RS: Увести VV датотеку

en: Import a VV response data file
sr_RS: Увести VV датотеку са одговорима

en: Import a VV survey file
sr_RS: Увести VV датотеку анкете

en: Import a question
sr_RS: Увези питање

en: Import as not finalized answers?
sr_RS: Увести одговоре који нису завршени?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
sr_RS: Увоз није успео. Изабрали сте неодговарајући тип датотеке '%s'.

en: Import label set resources
sr_RS: Увести ресурсе скупова лабела

en: Import label set(s)
sr_RS: Увести скуп(ове) лабела

en: Import of label set(s) is completed.
sr_RS: Увоз скупа лабела је завршен.

en: Import of survey is completed.
sr_RS: Увоз анкете је завршен.

en: Import old tokens
sr_RS: Увести старе токене

en: Import question group
sr_RS: Увести групу питања

en: Import resources ZIP archive
sr_RS: Увести ZIP архиву ресурса

en: Import responses
sr_RS: Увези одговоре

en: Import responses from a deactivated survey table
sr_RS: Увезите одговоре из табеле деактивиране анкете

en: Import survey
sr_RS: Увести анкету

en: Import survey data
sr_RS: Увести податке анкете

en: Import survey resources
sr_RS: Увоз ресурса анкете

en: Import timings (if exist)
sr_RS: Увези времена (уколико постоје)

en: Important instructions
sr_RS: Важна упутства

en: Imported Files List
sr_RS: Листа увезених датотека

en: Imported files list
sr_RS: Листа увезених датотека

en: Imported resources for
sr_RS: Увезени ресурси за

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
sr_RS: Није било могуће избрисати ову групу зато што постоји барем једно питање са условима који се позивају на њен садржај

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
sr_RS: У верзији за штампање заменити једначину релевантности са овим текстом објашњења.

en: Inactive
sr_RS: Неактиван

en: Include:
sr_RS: Укључити:

en: Incomplete responses
sr_RS: Непотпуни одговори

en: Incomplete responses only
sr_RS: Само незавршени одговори

en: Incorrect permissions in your %s folder.
sr_RS: Нетачна овлашћења у Вашем %s директоријуму.

en: Incorrect username and/or password!
sr_RS: Погрешно корисничко име и/или лозинка!

en: Increase
sr_RS: Више

en: Indonesian
sr_RS: Индонезијски

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
sr_RS: Иницијални Superadmin не може бити избрисан!

en: Inline HTML editor
sr_RS: Линијски HTML уређивач

en: Input
sr_RS: Унос

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
sr_RS: Уметните прелом странице пре овог питања у прегледу за штампу тако што ћете изабрати Да.

en: Insert page break in printable view
sr_RS: Уметнути прелом странице у прегледу за штампу

en: Inserting the label set failed.
sr_RS: Неуспешно уметање скупа ознака.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
sr_RS: Умеће HTML прелом реда пре свих нових редова у тексту

en: Instructions for the impatient
sr_RS: Упутства за нестрпљиве

en: Integer only
sr_RS: Само целобројна вредност

en: Interfaces
sr_RS: Интерфејси

en: Interview time
sr_RS: Трајање анкете

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
sr_RS: Невалидни PERL регуларни израз: %s

en: Invalid email address.
sr_RS: Неважећа имејл адреса.

en: Invalid group number for this survey:
sr_RS: Невалидан број групе за ову анкету:

en: Invalid survey ID
sr_RS: Неважећи ID анкете

en: Invalid value(s) on the stack
sr_RS: Невалидне вредности на стеку

en: Invitation
sr_RS: Позивница

en: Invitation attachments:
sr_RS: Прилози позивнице:

en: Invitation email
sr_RS: Имејл за позивање

en: Invitation email body:
sr_RS: Садржај позивног имејла:

en: Invitation email subject
sr_RS: Тема позивног имејла

en: Invitation email subject:
sr_RS: Тема позивног имејла:

en: Invitation email:
sr_RS: Позивни имејл:

en: Invitation sent date
sr_RS: Датум слања позивнице

en: Invitation sent to:
sr_RS: Позивница послата на:

en: Invitation sent?
sr_RS: Позивница послата?

en: Invitation status:
sr_RS: Статус позивнице:

en: Invitation to participate in a survey
sr_RS: Позив за учешће у анкети

en: Invited
sr_RS: Позван

en: Irish
sr_RS: Ирски

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
sr_RS: Да ли је дозвољено да нема одговора (мисинг у варијабли) када су или 'Једнако суми вредности' или 'Минимална сума вредности' постављене?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
sr_RS: Да ли се од учесника захтева да остави коментар за послату (аплоадовану) датотеку?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
sr_RS: Да ли се од учесника захтева да да наслов послатој (аплоадованој) датотеци?

en: It is missing a quota message for the following languages:
sr_RS: Порука за квоту недостаје за следеће језике

en: It is presented group by group.
sr_RS: Приказ група по група.

en: It is presented on one single page.
sr_RS: Приказ на једној страници.

en: It is presented question by question.
sr_RS: Приказ питање по питање.

en: It uses cookies for access control.
sr_RS: Користе се cookies (колачићи) за контролу приступа.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
sr_RS: То ће такође избрисати све ресурсе/датотеке које су послате(аплоадоване) за ову анкету.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
sr_RS: Још увек је могуће спровести статистичку анализу одговора коришћењем LimeSurvey-а.

en: Italian
sr_RS: Италијански

en: Italian (informal)
sr_RS: Италијански (неформални)

en: Iterate survey
sr_RS: Итерација анкете

en: Jan
sr_RS: Јан

en: January
sr_RS: Јануар

en: Japanese
sr_RS: Јапански

en: Join array elements with a string
sr_RS: Спојити елементе низа са текстом

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
sr_RS: Саставити стрингове, враћа састављене стрингове. Ова функција је алијас од implode("",argN)

en: Jul
sr_RS: Јул

en: July
sr_RS: Јул

en: Jun
sr_RS: Јун

en: June
sr_RS: Јун

en: KOI8-R Relcom Russian
sr_RS: KOI8-R Relcom руски

en: KOI8-U Ukrainian
sr_RS: KOI8-U украјински

en: Kinyarwanda
sr_RS: Киниарванда

en: Korean
sr_RS: Корејски

en: Kurdish (Sorani)
sr_RS: Курдски (Сорани)

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
sr_RS: LDAP је деактивиран или LDAP упит није дефинисан.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
sr_RS: LDAP упити су дефинисани од стране администратора у конфигурационој датотеци /application/config/ldap.php .

en: Label
sr_RS: Лабела

en: Label %s
sr_RS: Лабела %s

en: Label for 'Other:' option
sr_RS: Лабела за опцију 'Остало:'

en: Label set browser
sr_RS: Претраживач скупова лабела

en: Label set import summary
sr_RS: Извештај о увозу скупа лабела.

en: Label set name
sr_RS: Име скупа ознака

en: Label set properties sucessfully updated.
sr_RS: Карактеристике скупа лабела су успешно ажуриране.

en: Label set sucessfully deleted.
sr_RS: Скуп лабела је успешно избрисан.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
sr_RS: Скуп лабела није увезен зато што исти скуп лабела већ постоји.

en: Label sets
sr_RS: Скупови лабела

en: Label:
sr_RS: Лабела:

en: Labels
sr_RS: Лабеле

en: Labels sucessfully updated
sr_RS: Лабеле успешно ажуриране

en: Language
sr_RS: Језик

en: Language Switch
sr_RS: Промена језика

en: Language code
sr_RS: Код језика

en: Language selection
sr_RS: Избор језика

en: Language:
sr_RS: Језик:

en: Languages
sr_RS: Језици

en: Languages:
sr_RS: Језици:

en: Last VV version
sr_RS: Последња VV верзија

en: Last invited
sr_RS: Последњи позвани

en: Last name
sr_RS: Презиме

en: Last name from token
sr_RS: Презиме из токена

en: Last name:
sr_RS: Презиме:

en: Last page
sr_RS: Последња страна

en: Last reminder sent date
sr_RS: Датум слања последње подсетнице

en: Last visited survey:
sr_RS: Последња посећена анкета:

en: Later than:
sr_RS: Касније од:

en: Latvian
sr_RS: Летонски

en: Less than
sr_RS: Мање од

en: Less than (Strings)
sr_RS: Мање од (текст)

en: Less than or equal to
sr_RS: Мање или једнако

en: Less than or equal to (Strings)
sr_RS: Мање или једнако (текст)

en: Less than:
sr_RS: Мање од:

en: License
sr_RS: Лиценца

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
sr_RS: LimeSurvey може да покуша да креира ову базу података за Вас.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
sr_RS: LimeSurvey је успешно инсталиран.

en: LimeSurvey installer
sr_RS: LimeSurvey инсталер

en: LimeSurvey online manual
sr_RS: LimeSurvey онлајн упутство

en: Limit
sr_RS: Лимит

en: Limit the number of possible answers
sr_RS: Ограничење броја могућих одговора

en: Limit time to answer question (in seconds)
sr_RS: Ограничење времена одговарања на питање (у секундама)

en: Limit:
sr_RS: Ограничење:

en: List
sr_RS: Листа

en: List (Dropdown)
sr_RS: Листа (падајућа листа)

en: List (Radio)
sr_RS: Листа (радио)

en: List survey publicly:
sr_RS: Излистати анкету јавно:

en: List with comment
sr_RS: Листа са коментарима

en: Lithuanian
sr_RS: Литвански

en: Load now
sr_RS: Учитати сада

en: Load unfinished survey
sr_RS: Учитати незавршену анкету

en: Loading translations
sr_RS: Учитавање превода

en: Loading...
sr_RS: Учитавање...

en: Location
sr_RS: Локација

en: Logic
sr_RS: Логика

en: Logic File for Survey #
sr_RS: Логичка датотека за анкету #

en: Logout
sr_RS: Одјављивање

en: Logout successful.
sr_RS: Успешна одјава.

en: Long Free Text
sr_RS: Дугачки слободни текст

en: Mac Central European
sr_RS: Mac централноевропски

en: Mac West European
sr_RS: Mac западноевропски

en: Macedonian
sr_RS: Македонски

en: Mail to all Members
sr_RS: Имејл свим члановима

en: Main Admin Screen
sr_RS: Главни администраторски екран

en: Make a comment on your choice here:
sr_RS: Овде унесите коментар Вашег избора:

en: Make a string lowercase
sr_RS: Пребацити цео стринг (текст) у мала слова

en: Make a string uppercase
sr_RS: Пребацити цео стринг (текст) у велика слова

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
sr_RS: Чини да поље за 'Остало:' коментаре буде обавезно када је 'Остало:' опција активна

en: Make these mappings automatic in future
sr_RS: Учинити да ово мапирање постане аутоматско у будућности

en: Malay
sr_RS: Малајски

en: Male
sr_RS: Мушки

en: Maltese
sr_RS: Малтешки

en: Manage survey administrators
sr_RS: Управљање администраторима анкете

en: Mandatory Question
sr_RS: Обавезно питање

en: Mandatory field:
sr_RS: Обавезно поље:

en: Mandatory fields:
sr_RS: Обавезна поља:

en: Mandatory:
sr_RS: Обавезно:

en: Mandatory?
sr_RS: Обавезно?

en: Map height
sr_RS: Висина мапе

en: Map width
sr_RS: Ширина мапе

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
sr_RS: Мапирати Ваше атрибуте учесника у постојећи атрибут токена или креирати нови

en: Map zoom level
sr_RS: Ниво зумираности мапе

en: Mar
sr_RS: Мар

en: Marathi
sr_RS: Марати

en: March
sr_RS: Март

en: Mask questions
sr_RS: Питања са предефинисаним одговорима

en: Max number of files
sr_RS: Максимални број датотека

en: Maximum
sr_RS: Максимум

en: Maximum answers
sr_RS: Максимум одговора

en: Maximum characters
sr_RS: Максимум карактера

en: Maximum characters allowed
sr_RS: Максимално дозвољени број карактера

en: Maximum date
sr_RS: Максимални датум

en: Maximum file size allowed (in KB)
sr_RS: Максимална дозвољена величина датотеке (у КБ)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
sr_RS: Максималан број датотека које учесник може послати (аплоадовати) за ово питање

en: Maximum sum value
sr_RS: Максимална збирна вредност

en: Maximum sum value of multiple numeric input
sr_RS: Максимална сума вредности из вишеструког нумеричког уноса

en: Maximum value
sr_RS: Максимална вредност

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
sr_RS: Максимална вредност за низ (mult-flexible) тип питања

en: Maximum value of the numeric input
sr_RS: Максимална вредност нумеричког уноса

en: May
sr_RS: Мај

en: Maybe you don't have permission.
sr_RS: Можда немате овлашћење.

en: Median:
sr_RS: Медијана:

en: Members
sr_RS: Чланови

en: Message
sr_RS: Порука

en: Message:
sr_RS: Порука:

en: Min number of files
sr_RS: Минимални број датотека

en: Minimum
sr_RS: Минимум

en: Minimum answers
sr_RS: Минимум одговора

en: Minimum date
sr_RS: Минимални датум

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
sr_RS: Минималан број датотека које учесник мора послати (аплоадовати) за ово питање

en: Minimum requirements
sr_RS: Минимални захтеви

en: Minimum sum value
sr_RS: Минимална збирна вредност

en: Minimum value
sr_RS: Минимална вредност

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
sr_RS: Минимална вредност за низ (mult-flexible) тип питања

en: Minimum value of the numeric input
sr_RS: Минимална вредност нумеричког уноса

en: Minute
sr_RS: Минут

en: Minute step interval
sr_RS: Корак за минуте

en: Missing %s closing right parentheses
sr_RS: Недостаје %s затварајућих десних заграда

en: Mongolian
sr_RS: Монголски

en: Month
sr_RS: Месец

en: Month display style
sr_RS: Стил приказа месеца

en: Move on without warning
sr_RS: Наставити без упозорења

en: Moving user templates to new location at %s...
sr_RS: Померање корисничких шаблона на нову локацију у %s...

en: Multiple Numerical Input
sr_RS: Вишеструки нумерички унос

en: Multiple Short Text
sr_RS: Вишеструки краћи текстови

en: Multiple choice
sr_RS: Вишеструки избор

en: Multiple choice questions
sr_RS: Питања са могућношћу избора више опција

en: Multiple choice with comments
sr_RS: Вишеструки избор са коментарима

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
sr_RS: Сума нумеричких уноса на свим местима у овом питању мора бити једнака овој вредности

en: Name
sr_RS: Корисничко име

en: Name [ID]
sr_RS: Име [ID]

en: Name of the survey
sr_RS: Назив анкете

en: Name of the survey administrator
sr_RS: Име администратора анкете

en: Name:
sr_RS: Име:

en: Navigation
sr_RS: Навигација

en: Navigation delay (seconds):
sr_RS: Кашњење у навигацији (у секундама):

en: New answer option
sr_RS: Нова опција одговора

en: New files were successfully installed.
sr_RS: Нове датотеке су успешно инсталиране.

en: New files will be downloaded and installed.
sr_RS: Нове датотеке ће бити преузете и инсталиране.

en: New label set
sr_RS: Нови скуп лабела

en: New password: %s
sr_RS: Нова лозинка: %s

en: New question group was saved.
sr_RS: Нова група питања је сачувана.

en: New quota
sr_RS: Нова квота

en: New scenario number:
sr_RS: Број новог сценарија:

en: New survey title:
sr_RS: Име нове анкете:

en: Next
sr_RS: Даље

en: Next century
sr_RS: Наредни век

en: Next choice
sr_RS: Следећи избор

en: Next decade
sr_RS: Наредна декада

en: Next month
sr_RS: Наредни месец

en: Next year
sr_RS: Наредна година

en: Next, we will create subquestions and answer options.
sr_RS: Следеће, креираћемо потпитања и могуће одогворе.

en: No
sr_RS: Не

en: No (Forced by the system administrator)
sr_RS: Не (Форсирано од стране систем администратора)

en: No (but optional)
sr_RS: Не (али није обавезно)

en: No CFIELDNAME field set!
sr_RS: CFIELDNAME поље није постављено!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
sr_RS: GID (ID групе питања) није достављен. Немогућ увоз питања

en: No HTML editor
sr_RS: Нема HTML уређивача

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
sr_RS: SID (ID анкете) није достављен. Немогућ увоз питања.

en: No Username selected.
sr_RS: Није изабрано корисничко име.

en: No answer
sr_RS: Без одговора

en: No answer:
sr_RS: Без одговора:

en: No available surveys
sr_RS: Нема доступних анкета

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
sr_RS: Није било могуће копирати услове (због дупликата)

en: No database action required!
sr_RS: Није потребна никаква акција на бази података!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
sr_RS: За попуњавање ове анкете позивни код није потребан.

en: No matching CFIELDNAME group!
sr_RS: Нема CFIELDNAME групе која се поклапа!

en: No matching CQID
sr_RS: Нема CQID који се поклапа

en: No matching group
sr_RS: Нема одговарајуће групе

en: No matching question
sr_RS: Нема одговарајућег питања

en: No matching survey
sr_RS: Нема одговарајуће анкете

en: No new participants were created
sr_RS: Нису креирани нови учесници

en: No of surveys
sr_RS: Број анкета

en: No old responses found.
sr_RS: Нису пронађени стари одговори.

en: No participant information lost.
sr_RS: Није изгубљена ни једна информација о учеснику.

en: No question group found.
sr_RS: Није нађена ниједна група питања.

en: No question index will be shown with this format.
sr_RS: Уз овај формат неће бити приказан индекс питања.

en: No quotas have been set for this survey
sr_RS: У овој анкети нису постављене квоте

en: No reminder(s) sent
sr_RS: Ниједан подсетник није послат

en: No replacement variable available for this field
sr_RS: Не постоји алтернативна/ резервна варијабла за ово поље

en: No responses are lost.
sr_RS: Није изгубљен ни један одговор.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
sr_RS: Није дат ID анкете. Није могуће копирати анкету

en: No, thanks.
sr_RS: Не, хвала.

en: Nobody
sr_RS: Нико

en: Nominal
sr_RS: Номинална

en: None
sr_RS: Нема

en: None found
sr_RS: Ниједан није пронађен

en: None selected
sr_RS: Ниједан није изабран

en: Norwegian (Bokmal)
sr_RS: Норвешки (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
sr_RS: Норвешки (Nynorsk)

en: Not Selected
sr_RS: Није изабрано

en: Not a valid expression
sr_RS: Није валидни израз

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
sr_RS: Нису сачувани сви могући одговори. Ово се обично дешава због ограничења сервера ( PHP setting max_input_vars) - молимо контактирајте вашег администратора система.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
sr_RS: Нису сачувана сва потпитања. Ово се обично дешава због ограничења сервера ( PHP setting max_input_vars) - молимо контактирајте вашег администратора система.

en: Not completed or Not displayed
sr_RS: Није завршено или Није приказано

en: Not displayed
sr_RS: Није приказано

en: Not enough values for calculation
sr_RS: Нема довољно вредности за прорачун

en: Not equal to
sr_RS: Није једнако

en: Not found
sr_RS: Није пронађено

en: Not imported label sets
sr_RS: Скупови лабела нису увезени

en: Not invited
sr_RS: Није позван

en: Not started
sr_RS: Није започета

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
sr_RS: Имајте у виду да ће ова секција процене само приказати да ли су постављена правила процене и да ли је активиран мод процењивања.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
sr_RS: Имајте у виду да не можете поништите брисање ако наставите. Подаци ће бити трајно избрисани.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
sr_RS: Напомена: Сва поља означена са (*) су обавезна.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
sr_RS: Напомена: Демонстрациони мод је активиран. Означена (*) подешавања не могу бити промењена.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
sr_RS: Напомена: Уколико сте грешком деактивирали ову анкету, могуће је лако повратити податке уколико не направите никакву измену у структури анкете. Проверите LimeSurvey документацију за даље детаље

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
sr_RS: Напомена: Стандардна поља токена не могу бити аутоматски мапирана

en: Note: This is a standard theme.
sr_RS: Напомена: Ово је стандардна тема.

en: Nothing to translate on this page
sr_RS: На овој страници нема ничега за превођење

en: Notification & data management
sr_RS: Обавештавање и управљање подацима

en: Nov
sr_RS: Нов

en: November
sr_RS: Новембар

en: Null values are ignored in calculations
sr_RS: Празна поља су игнорисана у калкулацијама

en: Number greater than
sr_RS: Број већи од

en: Number less than
sr_RS: Број мањи од

en: Number of attribute fields to add:
sr_RS: Број поља атрибута које треба додати:

en: Number of cases
sr_RS: Број случајева

en: Number of characters:
sr_RS: Број карактера:

en: Number of columns:
sr_RS: Број колона:

en: Number of files greater than
sr_RS: Број датотека већи од

en: Number of files less than
sr_RS: Број датотека мањи од

en: Number of participants:
sr_RS: Број учесника:

en: Number of records in this query:
sr_RS: Број записа у овом упиту:

en: Numbers
sr_RS: Бројеви

en: Numbers only
sr_RS: Само бројеви

en: Numbers only for 'Other'
sr_RS: Само бројеви за 'Остало'

en: Numerical Input
sr_RS: Нумерички унос

en: OK
sr_RS: У реду

en: OR
sr_RS: ИЛИ

en: Occitan
sr_RS: Окситански

en: Oct
sr_RS: Окт

en: October
sr_RS: Октобар

en: Off
sr_RS: Искључено

en: Off (Forced by the system administrator)
sr_RS: Искључено (Форсирано од стране систем администратора)

en: Offset:
sr_RS: Померај:

en: Ok
sr_RS: У реду

en: Old VV version
sr_RS: Стара VV верзија

en: On
sr_RS: Укључено

en: On (Forced by the system administrator)
sr_RS: Укључено (Форсирано од стране систем администратора)

en: On errors
sr_RS: На грешкама

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
sr_RS: Приликом захтева за информацијом о ажурирању на limesurvey.org, десила се грешка:

en: Once a survey is activated you can no longer:
sr_RS: Једном када се анкета активира више нећете бити у могућности да:

en: One
sr_RS: Један

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
sr_RS: Једна или више датотека су или прекорачиле дозвољену величину датотеке/нису у одговарајућем формату или минимални потребан број датотека није послат (аплоадован). Не можете наставити све док не исправите ово

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
sr_RS: На једно или више обавезних питања нисте одговорили. Не можете наставити док не одговорите на та питања.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
sr_RS: На једно или више питања нисте одговорили на исправан начин. Не можете наставити док не одговорите на исправан начин.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
sr_RS: Једна или више датотека које сте послали (аплоадовали) нису у потребном формату/ одговарајуће величине. Не можете наставити све док су ове датоке невалидни.

en: Online Manual
sr_RS: Онлајн упутство за коришћење

en: Online manual
sr_RS: Онлајн упутство за коришћење

en: Only admin
sr_RS: Само администратор

en: Only an integer value may be entered in this field.
sr_RS: Само целобројна вредност може бити унета у ово поље.

en: Only answer the following question if:
sr_RS: Одговорите на следеће питање само уколико:

en: Only answer this if the following conditions are met:
sr_RS: Одговорити на ово само ако су испуњени следећи услови:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
sr_RS: На овом питању одговорите само за ставке које нисте изабрали у питању %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
sr_RS: На овом питању одговорите само за ставке које сте изабрали у питању %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
sr_RS: На ово питање одговорити само ако су испуњени следећи услови:

en: Only integer values may be entered in these fields.
sr_RS: Само целобројне вредности могу бити унете у ова поља.

en: Only numbers may be entered in these fields.
sr_RS: Само бројеви могу бити унети у ова поља.

en: Only numbers may be entered in this field.
sr_RS: У ово поље могу бити унети само бројеви.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
sr_RS: Само један CSV атрибут је мапиран са централним атрибутом.

en: Only variables can be assigned values
sr_RS: Само варијабле могу бити додељене вредности

en: Oops, There was an error deleting the file
sr_RS: Упс, десила се грешка у брисању датотеке

en: Open-access mode:
sr_RS: Мод отвореног приступа:

en: Option 'Other':
sr_RS: Опција 'Остало':

en: Optional
sr_RS: Опционално

en: Optional Question
sr_RS: Опционо питање

en: Optional fields:
sr_RS: Опциона поља:

en: Optional modules
sr_RS: Опциони модули

en: Order - like 3)
sr_RS: Редослед - као 3)

en: Ordinal
sr_RS: Ординална

en: Organize question groups/questions
sr_RS: Организовати питања/ групе питања

en: Orientation
sr_RS: Оријентација

en: Other
sr_RS: Остало

en: Other comment
sr_RS: Коментар 'Остало'

en: Other files:
sr_RS: Остале датотеке:

en: Other:
sr_RS: Остало:

en: Outdated
sr_RS: Застарело

en: Output options
sr_RS: Опције излаза (аутпута)

en: Overall assessment score
sr_RS: Скор укупне процене

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
sr_RS: Уписати преко постојећих вредности атрибута уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
sr_RS: Уписати преко постојећих аутоматски мапираних вредности атрибута уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
sr_RS: Уписати преко постојећих вредности стандардних поља уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
sr_RS: Уписати преко постојећих вредности атрибута токена у случају да се нађе дупли учесник?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
sr_RS: Уписати преко постојећих вредности атрибута токена уколико учесник већ постоји?

en: Owner
sr_RS: Власник

en: PDF export
sr_RS: Извоз PDF-а

en: PHP PDO driver library
sr_RS: PHP PDO библиотека драјвера

en: PHP mbstring library
sr_RS: PHP mbstring библиотека

en: PHP version
sr_RS: PHP верзија

en: PHP/PECL JSON library
sr_RS: PHP/PECL JSON библиотека

en: Pad a string to a certain length with another string
sr_RS: Поставља текст у одређеној дужини са другим текстом

en: Panel integration
sr_RS: Панел интеграција

en: Parameter
sr_RS: Параметар

en: Parameter name:
sr_RS: Назив параметра:

en: Partial
sr_RS: Парцијално

en: Partial (saved) responses
sr_RS: Делимични (сачувани) одговори

en: Participant
sr_RS: Учесник

en: Participant ID
sr_RS: ID учесника

en: Participant attributes to create
sr_RS: Атрибути учесника за креирање

en: Participants can save partially finished surveys
sr_RS: Учесници могу сачувати делимично завршене анкете

en: Participants owned by you
sr_RS: Учесника у Вашем власништву

en: Participants shared with you
sr_RS: Учесника који су дељени са Вама

en: Participants you have shared
sr_RS: Учесника које Ви делите

en: Pashto
sr_RS: Пасхто

en: Password
sr_RS: Лозинка

en: Password:
sr_RS: Лозинка:

en: Passwords do not match!
sr_RS: Лозинке се не подударају!

en: Percentage
sr_RS: Проценат

en: Percentage of total:
sr_RS: Проценат од тотала:

en: Permission
sr_RS: Овлашћење

en: Permission to activate/deactivate a survey
sr_RS: Овлашћење за активацију/деактивацију анкете

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
sr_RS: Овлашћење за креирање (унос података)/преглед/ажурирање/брисање/увоз/извоз одговора

en: Permission to create, view, update and delete user groups
sr_RS: Дозвола за креирање, преглед, ажурирање и брисање корисничких група

en: Permission to create, view, update and delete users
sr_RS: Дозвола за креирање, преглед, ажурирање и брисање корисника

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
sr_RS: Овлашћење за прављење/ажурирање/брисање/увоз/извоз уноса токена

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
sr_RS: Овлашћење за израду/преглед/ажурирање/брисање правила процењивања анкете

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
sr_RS: Овлашћење за креирање/преглед/ажурирање/брисање правила квота за анкету

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
sr_RS: Овлашћење за израду/преглед/ажурирање/брисање/увоз/извоз питања, група, одговора и услова анкете.

en: Permission to delete a survey
sr_RS: Овлашћење за брисање анкете

en: Permission to modify survey security settings
sr_RS: Овлашћење за измену безбедносних подешавања анкете

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
sr_RS: Овлашћење за преглед и ажурирање  превода уз коришћење опције за брзо превођење

en: Permission to view statistics
sr_RS: Овлашћење за преглед статистике

en: Permissions were successfully updated.
sr_RS: Дозволе су успешно ажуриране.

en: Persian
sr_RS: Персијски

en: Pie chart
sr_RS: Графикон у облику пите (pie chart)

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
sr_RS: Смешта питања у назначену групу за рандомизацију, сва питања која су укључена у назначену групу ће се појавити у насумичном редоследу

en: Please <a href="%s">log in</a>.
sr_RS: Молимо <a href="%s">пријавите се</a>.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
sr_RS: Молимо проверите ако су изнад наведени било какви проблеми па затим наставите на последњи корак.

en: Please check at least one item.
sr_RS: Молимо изаберите барем једну опцију.

en: Please check the directory permissions.
sr_RS: Молимо Вас да проверите директоријумска овлашћења.

en: Please check the format of your answer.
sr_RS: Молимо проверите формат Вашег одговора.

en: Please choose
sr_RS: Молимо изаберите

en: Please choose *all* that apply:
sr_RS: Молимо изаберите *све опције* које одговарају:

en: Please choose *only one* of the following:
sr_RS: Молимо Вас да изаберите *само једно* од понуђеног:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
sr_RS: Молимо изаберите све опције које одговарају и унесите коментар:

en: Please choose at least %s items.
sr_RS: Молимо изаберите барем %s ставки.

en: Please choose no more than %s items.
sr_RS: Молимо изаберите не више од %s ставки.

en: Please choose the appropriate response for each item:
sr_RS: Молимо изаберите одговарајући одговор за сваку ставку:

en: Please choose the label sets you want to export:
sr_RS: Молимо изаберите скупове лабела које желите да извезете:

en: Please choose...
sr_RS: Молимо изаберите...

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
sr_RS: Молимо Вас да потврдите токен одговарајући на сигурносно питање које се налази испод, а затим кликните на дугме 'Наставити'.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
sr_RS: За даљу подршку молимо да контактирате %s ( %s ).

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
sr_RS: Молимо Вас контактирајте Вашег LimeSurvey администратора за Вашу лозинку.

en: Please continue with populating the database.
sr_RS: Молимо наставите са пуњењем базе.

en: Please enter a date:
sr_RS: Молимо унесите датум:

en: Please enter only numbers.
sr_RS: Молимо Вас да унесете само бројеве.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
sr_RS: Молимо унесите подешавања базе података која желите да користите уз LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
sr_RS: Молимо да овде унесете Ваш коментар

en: Please explain something in detail:
sr_RS: Молимо Вас детаљније објасните нешто:

en: Please fax your completed survey to:
sr_RS: Молимо пошаљите факсом Вашу испуњену анкету на:

en: Please fill in %s answers
sr_RS: Молимо попуните %s одговора

en: Please fill in at least %s answers
sr_RS: Молимо попуните бар %s одговора

en: Please fill in at least one answer
sr_RS: Молимо попуните бар један одговор

en: Please fill in at most %s answers
sr_RS: Молимо попуните највише %s одговора

en: Please fill in at most one answer
sr_RS: Молимо попуните највише један одговор

en: Please fix this error in your database and try again
sr_RS: Молимо исправите ову грешку у вашој бази података и покушајте поново

en: Please log in first.
sr_RS: Молимо да се прво пријавите.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
sr_RS: Молимо имајте у виду да једном када се овом анкетом прикупе одговори а Ви пожелите да додате или уклоните питања/ групе питања или промените нека од горњих подешавања, биће неопходно да деактивирате ову анкету, чиме ће сви подаци који су унесени бити пребачени у издвојену архивирану табелу.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sr_RS: Молимо да у свако поље (кућицу) унесете број према преференцији од 1 до

en: Please select %s answers
sr_RS: Молимо изаберите %s одговора

en: Please select a file to import!
sr_RS: Молимо изаберите датотеку за увоз!

en: Please select a language:
sr_RS: Молимо изаберите језик:

en: Please select a user first
sr_RS: Молимо прво изаберите корисника!

en: Please select a user group first
sr_RS: Молимо прво изаберите корисничку групу!

en: Please select an answer for each combination.
sr_RS: Изаберите одговор за сваку комбинацију.

en: Please select at least %s answers
sr_RS: Молимо изаберите барем %s одговора

en: Please select at least one answer
sr_RS: Молимо изаберите барем један одговор

en: Please select at least one file for deletion
sr_RS: Молимо изаберите барем једну датотеку за брисање

en: Please select at least one file for download
sr_RS: Молимо изаберите барем једну датотеку за преузимање

en: Please select at most %s answers
sr_RS: Молимо изаберите највише %s одговора

en: Please select at most one answer
sr_RS: Молимо изаберите највише један одговор

en: Please select your preferred language:
sr_RS: Молимо изаберите Ваш преферирани језик:

en: Please submit by %s
sr_RS: Молимо проследите до %s

en: Please upload %s files
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) %s датотека

en: Please upload %s more file(s).
sr_RS: Молимо увезите (аплоадујте) још %s датотеку(а).

en: Please upload at least %s files
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) најмање %s датотека

en: Please upload at least one file
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) барем једну датотеку

en: Please upload at most %s files
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) највише %s датотека

en: Please upload at most one file
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) највише једну датотеку

en: Please upload between %s and %s files
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) између %s и %s датотека.

en: Please upload one file
sr_RS: Молимо пошаљите (аплоадујте) једну датотеку

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
sr_RS: Молимо Вас да проверите следећу информацију пре наставка надограђивања базе података:

en: Please write your answer here:
sr_RS: Молимо унесите свој одговор овде:

en: Please write your answer(s) here:
sr_RS: Молимо унесите свој(е) одговор(е) овде:

en: Plugin
sr_RS: Плагин

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
sr_RS: Недостаје плагин '%s' и уклоњен је из базе података.

en: Plugin manager
sr_RS: Управљач плагиновима

en: Plugins
sr_RS: Плагинови

en: Polish
sr_RS: Пољски

en: Polish (Informal)
sr_RS: Пољски (Неформални)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
sr_RS: Лоше завршен израз - била је очекивана константа или варијабла

en: Populate database
sr_RS: Напунити базу података

en: Popup HTML editor
sr_RS: Искачући (попап) HTML уређивач

en: Portrait
sr_RS: Портрет

en: Portuguese
sr_RS: Португалски

en: Portuguese (Brazilian)
sr_RS: Португалски (Бразилски)

en: Position
sr_RS: Позиција

en: Pre-installation check
sr_RS: Пре-инсталациона провера

en: Pre-installation check for LimeSurvey
sr_RS: Пре-инсталациона провера за LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
sr_RS: Пре-мапирани атрибути

en: Predefined
sr_RS: Предефинисано

en: Prefix for list items
sr_RS: Префикс за ставке на листи

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
sr_RS: Префикс|Суфикс за падајуће листе

en: Present answer options in reverse order
sr_RS: Представити опције одговора у обрнутом поретку

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
sr_RS: Приказати као поља за текстуални унос уместо као падајуће листе

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
sr_RS: Приказати падајуће контроле уместо листе радио дугмића

en: Presentation
sr_RS: Презентација

en: Presentation & navigation
sr_RS: Презентација и навигација

en: Preview:
sr_RS: Преглед:

en: Previous
sr_RS: Претходно

en: Previous century
sr_RS: Претходни век

en: Previous decade
sr_RS: Претходна декада

en: Previous month
sr_RS: Претходни месец

en: Previous questions
sr_RS: Претходна питања

en: Previous session is set to be finished.
sr_RS: Претходна сесија је пребачена у статус завршене.

en: Previous year
sr_RS: Претходна година

en: Print your answers.
sr_RS: Одштампајте своје одговоре.

en: Prior to 16
sr_RS: Пре 16

en: Processing...
sr_RS: Обрада...

en: Progress
sr_RS: Напредак

en: Publication & access control
sr_RS: Контрола објављивања и приступа

en: Punjabi
sr_RS: Панђаби

en: Q1 and Q3 calculated using %s
sr_RS: Q1 и Q3 су рачунати користећи %s

en: Question
sr_RS: Питање

en: Question ID
sr_RS: ID питања

en: Question Type:
sr_RS: Тип питања:

en: Question attribute
sr_RS: Атрибут питања

en: Question attributes
sr_RS: Атрибути питања

en: Question attributes:
sr_RS: Атрибути питања:

en: Question by Question
sr_RS: Питање за питањем

en: Question code
sr_RS: Код питања

en: Question code %s was updated to %s.
sr_RS: Код питања %s је ажуриран у %s.

en: Question code / ID
sr_RS: Код / ID питања

en: Question code:
sr_RS: Код питања:

en: Question codes must be unique.
sr_RS: Кодови питања морају бити јединствени.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
sr_RS: Кодови питања морају почињати словом и могу садрђати само алфанумеричке карактере.

en: Question codes were successfully regenerated.
sr_RS: Кодови питања су успешно поново генерисани.

en: Question could not be created.
sr_RS: Није било могуће креирати питање.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
sr_RS: Питање не може бити обрисано. Постоје услови за друга питања који се заснивају на овом питању. Не можете обрисати ово питање све док не уклоните те услове.

en: Question could not be updated
sr_RS: Није било могуће ажурирати питање

en: Question could not be updated.
sr_RS: Питање не може бити ажурирано.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
sr_RS: Питање није могло бити ажурирано. Постоје услови за друга питања који се ослањају на одговоре на ово питање и промена типа питања ће проузроковати проблеме. Да бисте били у могућности да промените тип овог питања, морате избрисати ове услове.

en: Question group
sr_RS: Група питања

en: Question group import is complete.
sr_RS: Увоз групе питања је завршен.

en: Question group import summary
sr_RS: Сажетак увоза групе питања

en: Question group successfully saved.
sr_RS: Група питања је успешно сачувана.

en: Question group:
sr_RS: Група питања:

en: Question groups
sr_RS: Групе питања

en: Question help
sr_RS: Помоћ за питање

en: Question import is complete.
sr_RS: Увоз питања је завршен.

en: Question import summary
sr_RS: Извештај о увозу питања

en: Question in language %s could not be created.
sr_RS: Питање није било могуће креирати у језику %s.

en: Question index
sr_RS: Индекс питања

en: Question text
sr_RS: Текст питања

en: Question time
sr_RS: Време питања

en: Question title
sr_RS: Наслов питања

en: Question type selector:
sr_RS: Одабирач типа питања:

en: Question validation equation
sr_RS: Једначина валидације питања

en: Question validation tip
sr_RS: Кратко објашњење валидације питања

en: Question was successfully added.
sr_RS: Питање је успешно додато.

en: Question was successfully deleted.
sr_RS: Питање је успешно избрисано

en: Question was successfully saved.
sr_RS: Питање је успешно сачувано.

en: Question:
sr_RS: Питање:

en: Questions
sr_RS: Питања

en: Questions with conditions to this group
sr_RS: Питања са условима за ову групу

en: Quick CSV report
sr_RS: Брзи CSV извештај

en: Quick add...
sr_RS: Брзо додавање...

en: Quick statistics
sr_RS: Брзе статистике

en: Quick translation
sr_RS: Брзи превод

en: Quick-add answers
sr_RS: Брзо додавање одговора

en: Quick-translation
sr_RS: Брзи превод

en: Quota action
sr_RS: Акција квоте

en: Quota name
sr_RS: Назив квоте

en: Quotas
sr_RS: Квоте

en: Quote meta characters
sr_RS: Навести мета карактере

en: R (data file)
sr_RS: R (датотека података)

en: R (syntax file)
sr_RS: R (синтаксна датотека)

en: RANK
sr_RS: РАНГ

en: RPC interface enabled:
sr_RS: RPC интерфејс омогућен:

en: Random order
sr_RS: Произвољни редослед

en: Random order:
sr_RS: Сллучајни редослед:

en: Randomization group name
sr_RS: Назив групе за рандомизацију

en: Randomization group:
sr_RS: Група за рандомизацију:

en: Randomize on each page load
sr_RS: Рандомизовано приликом сваког учитавања странице

en: Range
sr_RS: Опсег

en: Rank %s
sr_RS: Рангирање %s

en: Rank header
sr_RS: Наслов рангирања

en: Ranking
sr_RS: Рангирање

en: Reason:
sr_RS: Разлог:

en: Recommended
sr_RS: Препоручено

en: Record Deleted
sr_RS: Запис избрисан

en: Records displayed:
sr_RS: Приказано записа:

en: Records imported
sr_RS: Записи су увезени

en: Recover your password
sr_RS: Повратите Вашу лозинку

en: Referrer URL
sr_RS: Референтни URL

en: Referrer URL will be saved.
sr_RS: URL референтне особе биће сачуван

en: Regenerate question codes
sr_RS: Поново генерисати кодове питања

en: Registration
sr_RS: Регистрација

en: Registration attachments:
sr_RS: Прилози регистрације:

en: Registration email
sr_RS: Регистрациони имејл

en: Registration email subject
sr_RS: Тема регистрационог имејла

en: Regular expression
sr_RS: Регуларни израз

en: Relevance
sr_RS: Релевантност

en: Relevance equation:
sr_RS: Једначина релевантности:

en: Relevance help for printable survey
sr_RS: Помоћ за релевантност за верзију анкете за штампање

en: Relevance:
sr_RS: Релевантност:

en: Reload URL
sr_RS: URL освежавања

en: Reload image
sr_RS: Поново учитај слику

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
sr_RS: Поново учитајте Вашу анкету кликтањем на следећи линк (или убацивањем линка у Ваш претраживач):

en: Reloading screen. Please wait.
sr_RS: Поновно учитавање екрана. Молимо сачекајте.

en: Remaining
sr_RS: Преостало

en: Reminder
sr_RS: Подсетник

en: Reminder Email:
sr_RS: Имејл за подсећање:

en: Reminder count
sr_RS: Број подсетника

en: Reminder count:
sr_RS: Број подсетника:

en: Reminder email
sr_RS: Имејл за подсећање

en: Reminder email subject
sr_RS: Тема имејла за подсећање

en: Reminder email subject:
sr_RS: Тема имејла за подсећање:

en: Reminder sent to:
sr_RS: Подсетник послат ка:

en: Reminder sent?
sr_RS: Подсетник послат?

en: Reminder status:
sr_RS: Статус подсетника:

en: Reminder to participate in a survey
sr_RS: Подсетник за учешће у анкети

en: Reminder(s) sent
sr_RS: Подсетници послати

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
sr_RS: RemoteControl је доступан коришћењем %s за транспорт и открива следећу функционалност:

en: Remove
sr_RS: Уклонити

en: Renumber the new record.
sr_RS: Поново нумерисати нови запис.

en: Repeat a string
sr_RS: Поновити стринг (текст)

en: Repeat password:
sr_RS: Поновите лозинку:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
sr_RS: Понављање заглавља у типу питања са низом потпитања након сваких X потпитања:

en: Replace
sr_RS: Заменити

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
sr_RS: Замењује сва појављивања траженог текста другим текстом

en: Replace choice header (default: "%s")
sr_RS: Заменити наслов избора (подразумевано: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
sr_RS: Заменити наслов рангирања (подразумевано: "%s")

en: Replace the existing record.
sr_RS: Заменити постојећи запис.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
sr_RS: Мења лабелу опције одговора 'Остало:' жељеним прилагођеним текстом

en: Report and skip the new record.
sr_RS: Известити и прескочити нови запис.

en: Required
sr_RS: Захтевано

en: Reset
sr_RS: Ресетовање - повратак на почетне вредности

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
sr_RS: Ресетујете све Ваше токене у статус 'некоришћено'

en: Reset answers and token completed state
sr_RS: Ресетовање одговора и статуса завршености токена

en: Reset conditions
sr_RS: Ресетовање услова

en: Reset conditions/relevance?
sr_RS: Поново поставити услове/релеватност?

en: Reset start/end date/time?
sr_RS: Поново постави почетак/крај датум/време?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
sr_RS: Ресетујете комплетиране одговоре у статус недовршених

en: Resources
sr_RS: Ресурси

en: Resources Import Summary
sr_RS: Сажетак увоза ресурса

en: Resources import summary
sr_RS: Сажетак увоза ресурса

en: Response
sr_RS: Одговор

en: Response ID
sr_RS: ID одговора

en: Response filters
sr_RS: Филтери одговора

en: Response import summary
sr_RS: Сажетак увоза питања

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
sr_RS: Прослеђивање одговора за анкету {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
sr_RS: Прослеђивање одговора за анкету {SURVEYNAME} са резултатима

en: Response summary
sr_RS: Сажет преглед одзива

en: Responses
sr_RS: Одговори

en: Responses & statistics
sr_RS: Одговори и статистике

en: Responses containing
sr_RS: Одговори који садрже

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
sr_RS: Одговори у овој анкети НИСУ анонимни.

en: Responses to this survey are anonymized.
sr_RS: Одговори на ову анкету су анонимни

en: Responses will be date stamped.
sr_RS: Одговори ће бити маркирани датумом.

en: Responses will have the IP address logged
sr_RS: Одговори ће имати IP адресу сачувану у лог-у.

en: Responses will have their referring URL logged.
sr_RS: Одговори ће имати референтни URL сачуван у лог-у.

en: Responses will not be date stamped.
sr_RS: Одговори неће бити маркирани датумом.

en: Responses will not have the IP address logged.
sr_RS: Одговори неће имати IP адресу сачувану у лог-у.

en: Responses will not have their referring URL logged.
sr_RS: Одговори неће имати референтни URL сачуван у лог-у.

en: Restore
sr_RS: Повратити

en: Restore options
sr_RS: Опције повраћаја

en: Restrict input to integer values
sr_RS: Ограничити унос само на целобројне вредности

en: Result
sr_RS: Резултат

en: Results
sr_RS: Резултати

en: Results from LDAP Query.
sr_RS: Резултати из LDAP Query-а.

en: Resume later
sr_RS: Наставити касније

en: Return a formatted string
sr_RS: Вратити форматирани стринг (текст)

en: Return comma-separated list of values
sr_RS: Враћа листу вредности одвојених зарезом

en: Return current UNIX timestamp
sr_RS: Враћа тренутни UNIX временски печат

en: Return part of a string
sr_RS: Вратити део стринга (текста)

en: Return to label set administration
sr_RS: Повратак у Администрацију скупа лабела

en: Return to survey
sr_RS: Повратак у анкету

en: Return to survey administration
sr_RS: Повратак у администрацију анкете

en: Returns true if all non-empty responses are unique
sr_RS: Враћа "Тачно" уколико су јединствени сви одговори који нису празни

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
sr_RS: Враћа тачно(1) уколико је то валидан датум по грегоријанском календару

en: Reverse a string
sr_RS: Окренути стринг (текст)

en: Reverse answer order
sr_RS: Обрнути поредак одговора

en: Romanian
sr_RS: Румунски

en: Round fractions down
sr_RS: Заокружити остатак наниже

en: Round fractions up
sr_RS: Заокружити остатак навише

en: Rounds a number to an optional precision
sr_RS: Заокружује број на оптималну прецизност

en: Rows
sr_RS: Редови

en: Russian
sr_RS: Руски

en: SMTP debug mode:
sr_RS: SMTP мод дебагера:

en: SMTP debug output:
sr_RS: SMTP дебаговани излаз (аутпут):

en: SMTP host:
sr_RS: SMTP хост:

en: SMTP password:
sr_RS: SMTP лозинка:

en: SMTP username:
sr_RS: SMTP корисничко име:

en: SPSS export scale type
sr_RS: Тип СПСС извозне скале

en: SPSS version:
sr_RS: СПСС верзија:

en: SQL CODE THAT FAILED
sr_RS: SQL КОД КОЈИ НИЈЕ ПРОШАО

en: SQL command failed: %s
sr_RS: SQL команда није успела: %s

en: Same
sr_RS: Исто

en: Same height for all answer options
sr_RS: Иста тежина за све опције одговора

en: Same height for lists
sr_RS: Иста висина за листе

en: Same origin
sr_RS: Истог порекла

en: Save
sr_RS: Сачувати

en: Save IP address?
sr_RS: Сачувати IP адресу?

en: Save Now
sr_RS: Сачувати сада

en: Save and close
sr_RS: Сачувати и затворити

en: Save as label set
sr_RS: Сачувати скуп лабела

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
sr_RS: Сачувати оба у R радни директоријум (користећи getwd() и setwd() у R командном прозору како бисте дошли до њега и подесили га)

en: Save changes
sr_RS: Сачувати промене

en: Save city
sr_RS: Сачувати град

en: Save country
sr_RS: Сачувати земљу

en: Save for further completion by survey user
sr_RS: Сачувати за даље попуњавање од стране корисника анкете

en: Save postal code
sr_RS: Сачувати поштански број

en: Save question group
sr_RS: Сачувати групу питања

en: Save referrer URL?
sr_RS: Сачувати референтни URL?

en: Save settings
sr_RS: Сачувати подешавања

en: Save state
sr_RS: Сачувати државу

en: Save this, then create another:
sr_RS: Сачувати ово, па направити следеће:

en: Save timings?
sr_RS: Сачувати времена?

en: Save your unfinished survey
sr_RS: Сачувајте Вашу незавршену анкету

en: Saved Survey Details
sr_RS: Детаљи сачуване анкете

en: Scale
sr_RS: Скална

en: Scale 1
sr_RS: Скала 1

en: Scale 2
sr_RS: Скала 2

en: Scenario
sr_RS: Сценарио

en: Scope
sr_RS: Опсег

en: Screen:
sr_RS: Екран:

en: Search
sr_RS: Претрага

en: Second choice
sr_RS: Други избор

en: Security
sr_RS: Безбедност

en: Security question:
sr_RS: Сигурносно питање:

en: Select ZIP file:
sr_RS: Изаберите ZIP датотеку:

en: Select all
sr_RS: Изабери све

en: Select answer:
sr_RS: Изаберите одговор:

en: Select columns
sr_RS: Изабрати колоне

en: Select decade
sr_RS: Изабери декаду

en: Select file
sr_RS: Изаберите датотеку

en: Select question
sr_RS: Изабрати питање

en: Select survey to copy:
sr_RS: Изаберите анкету коју треба копирати:

en: Select template ZIP file:
sr_RS: Изаберите ZIP датотеку шаблона:

en: Select the LDAP query you want to run:
sr_RS: Изаберите LDAP упит који желите да покренете:

en: Select the type of chart to be displayed
sr_RS: Изаберите тип графикона који ће бити приказан

en: Select time
sr_RS: Изабери време

en: Select year
sr_RS: Изабери годину

en: Select...
sr_RS: Изаберите...

en: Semicolon
sr_RS: Тачка-зарез

en: Send
sr_RS: Послати

en: Send Invitations
sr_RS: Послати позивнице

en: Send Reminders
sr_RS: Послати подсетнике

en: Send basic admin notification email to:
sr_RS: Послати имејл основног обавештења администратора на:

en: Send detailed admin notification email to:
sr_RS: Послати имејл детаљног обавештења администратора на:

en: Send email invitation
sr_RS: Послати имејл позивнице

en: Send email invitations
sr_RS: Послати имејл позивнице

en: Send email reminder
sr_RS: Послати подсетник имејлом

en: Send me a copy:
sr_RS: Пошаљи ми копију:

en: Send reminder to token ID(s):
sr_RS: Послати подсетник ка токенима са ID-ом/ ID-има:

en: Sending invitations...
sr_RS: Слање позивница...

en: Sending reminders...
sr_RS: Слање подсетница...

en: Sep
sr_RS: Сеп

en: Separator used:
sr_RS: Коришћени сепаратор:

en: September
sr_RS: Септембар

en: Serbian (Cyrillic)
sr_RS: Српски (ћирилица)

en: Serbian (Latin)
sr_RS: Српски (латиница)

en: Server name & port:
sr_RS: Назив сервера и порт:

en: Server time:
sr_RS: Време сервера:

en: Server type:
sr_RS: Тип сервера:

en: Session writable
sr_RS: Сесија у којој је могуће писати

en: Set Survey Rights
sr_RS: Поставити привилегије за анкету

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
sr_RS: Поставити специфичан тип СПСС извозне скале за ово питање

en: Set name:
sr_RS: Назив скупа:

en: Set survey permissions
sr_RS: Поставити овлашћења за анкету

en: Set template permissions for this user
sr_RS: Поставити овлашћења за шаблоне за овог корисника

en: Set the orientation.
sr_RS: Постави оријентацију.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
sr_RS: Поставити процентуалну ширину колоне (пот)питања (1-100)

en: Set token length to:
sr_RS: Поставити дужину токена на:

en: Set user permissions
sr_RS: Поставити овлашћења за кориснике

en: Settings & Plugins
sr_RS: Подешавања & Плагинови

en: Settings for plugin %s
sr_RS: Подешавања за плагин %s

en: Share
sr_RS: Делити

en: Share panel
sr_RS: Делити панел

en: Shift-JIS Japanese
sr_RS: Shift-JIS јапански

en: Short Free Text
sr_RS: Кратки слободни текст

en: Short names
sr_RS: Кратка имена

en: Should we proceed with the delete?
sr_RS: Да ли наставити са брисањем?

en: Show
sr_RS: Приказати

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
sr_RS: Приказати опцију 'без одговора' за питања која нису обавезна:

en: Show PHPInfo
sr_RS: Приказати PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
sr_RS: Приказати мапу у статистици?

en: Show advanced settings
sr_RS: Приказати напредна подешавања

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
sr_RS: Приказати упозорење уколико одговори премашују максималан број одговора

en: Show both
sr_RS: Приказати оба

en: Show both (Forced by the system administrator)
sr_RS: Приказати оба (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show comment
sr_RS: Приказати коментар

en: Show conditions for this question
sr_RS: Приказати услове за ово питање

en: Show during registration?
sr_RS: Приказати током регистрације?

en: Show grand total
sr_RS: Приказати укупни тотал

en: Show grand total for either columns or rows
sr_RS: Приказати укупни тотал за или колоне или редове

en: Show group description only
sr_RS: Приказати само опис групе

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
sr_RS: Приказати само опис групе (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show group name only
sr_RS: Приказати само назив групе

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
sr_RS: Приказати само назив групе (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show in public statistics
sr_RS: Приказати у јавној статистици

en: Show javascript alert
sr_RS: Приказати javascript упозорење

en: Show last..
sr_RS: Приказати последњи..

en: Show next..
sr_RS: Приказати следећи..

en: Show next...
sr_RS: Приказати следећи...

en: Show previous..
sr_RS: Приказати претходни...

en: Show previous...
sr_RS: Приказати претходни...

en: Show question code only
sr_RS: Приказати само код питања

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
sr_RS: Приказати само код питања (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show question index / allow jumping:
sr_RS: Прикажи индекс питања / дозволи скокове:

en: Show question number only
sr_RS: Приказати само број питања

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
sr_RS: Приказати само број питања (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show start...
sr_RS: Приказати почетак...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
sr_RS: Приказати статистику овог питања на страници јавне статистике

en: Show survey list:
sr_RS: Прикажи листу анкета:

en: Show text responses inline:
sr_RS: Приказати текстуалне одговоре у линији:

en: Show title
sr_RS: Приказати наслов

en: Show totals for
sr_RS: Приказати тотале за

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
sr_RS: Приказати тотале или за редове, или за колоне, или и за редове и за колоне

en: Simple selector
sr_RS: Једноставни одабирач

en: Simple template editor
sr_RS: Једноставни уређивач шаблона

en: Sine
sr_RS: Синус

en: Single checkbox
sr_RS: Један квадратић за избор

en: Single choice questions
sr_RS: Питања са могућношћу избора само једне опције

en: Single response: ID %s
sr_RS: Један одговор: ID %s

en: Sinhala
sr_RS: Синхала

en: Site name
sr_RS: Назив сајта

en: Site name:
sr_RS: Назив сајта:

en: Size
sr_RS: Величина

en: Skipped tokens entry:
sr_RS: Унос изостављених токена:

en: Slider
sr_RS: Клизач

en: Slider accuracy
sr_RS: Прецизност клизача

en: Slider initial value
sr_RS: Иницијална вредност клизача

en: Slider left/right text separator
sr_RS: Одвајач за леви/десни текст клизача

en: Slider maximum value
sr_RS: Максимална вредност клизача

en: Slider minimum value
sr_RS: Минимална вредност клизача

en: Slider starts at the middle position
sr_RS: Клизач почиње на средишњој позицији

en: Slovak
sr_RS: Словачки

en: Slovenian
sr_RS: Словеначки

en: Some URL description
sr_RS: Опис неког URL-а

en: Some description text
sr_RS: Неки текст описа

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
sr_RS: Неки изузетно једноставни кораци како бисте креирали Вашу прву анкету:

en: Some text in this answer
sr_RS: Неки текст у овом одговору

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
sr_RS: Жао нам је, у овој анкети нема подржаних типова питања

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
sr_RS: Извините, Ваши одговори су превазишли квоту постављену у овој анкети.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
sr_RS: Извињавамо се али LDAP модул недостаје у Вашој PHP конфигурацији.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
sr_RS: Извините, али ово питање има превише могућих одговора да би могло бити приказано на графику како треба.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
sr_RS: Извињавамо се, али није могуће слати (аплоадовати) још датотека!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
sr_RS: Извињавамо се, само %s екстензије су дозвољене!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
sr_RS: Жао нам је, само %s датотека може бити увезено (аплоадовано) за ово питање!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
sr_RS: Извињавамо се, назив који сте унели за скуп лабела се већ користи у бази података. Молимо изаберите други назив.

en: Sorry, the request failed!
sr_RS: Извињавамо се, захтев није успео!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
sr_RS: Жао нам је, датотека коју сте послали (аплоадовали) (%s) већа је од дозвољене величине од %s килобајта.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
sr_RS: Жао нам је, екстензија (%s) ове датотеке није дозвољена!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
sr_RS: Жао нам је, ова датотека је превелика. Само датотеке величине до %s килобајта су дозвољене.

en: Sort answers alphabetically
sr_RS: Сортирати одговоре абецедним редом

en: Sort the answer options alphabetically
sr_RS: Сортирати опције одговора по абецедном реду

en: Source table
sr_RS: Табела извора

en: Spanish
sr_RS: Шпански

en: Spanish (Argentina)
sr_RS: Шпански (Аргентина)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
sr_RS: Шпански (Аргентина) (Неформални)

en: Spanish (Chile)
sr_RS: Шпански (Чиле)

en: Spanish (Mexico)
sr_RS: Шпански (Мексико)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
sr_RS: Наведите формат датума/ времена какав желите (<i>д/дд м/мм гг/гггг С/СС М/ММ</i> формати и "-./: " карактери су дозвољени за дан/месец/годину/сат/минуте редом без или са навођењем почетне нуле. Подразумевано за формат датума анкете

en: Square root
sr_RS: Квадратни корен

en: Standard deviation
sr_RS: Стандардна девијација

en: Standard token fields
sr_RS: Стандардна поља токена

en: Start HTML editor in a popup window
sr_RS: Покренути HTML уређивач у искачућем (попап) прозору

en: Start bounce processing
sr_RS: Започети процесирање одбијања

en: Start date/time:
sr_RS: Датум/ време почетка:

en: Start installation
sr_RS: Започети инсталацију

en: Start language
sr_RS: Почетни језик

en: Start language:
sr_RS: Почетни језик:

en: Started but not yet completed
sr_RS: Започета али још није завршена

en: Starting from:
sr_RS: Са почетком од:

en: Statistics
sr_RS: Статистика

en: Statistics URL
sr_RS: URL статистике

en: Statistics report language:
sr_RS: Језик статистичког извештаја:

en: Statistics survey %s
sr_RS: Статистика анкете %s

en: Status
sr_RS: Статус

en: Status:
sr_RS: Статус:

en: Step 1:
sr_RS: Корак 1:

en: Step 2:
sr_RS: Корак 2:

en: Step value
sr_RS: Вредност корака

en: Stop this survey
sr_RS: Зауставити анкету

en: Store the city?
sr_RS: Сачувати град?

en: Store the country?
sr_RS: Сачувати земљу?

en: Store the postal code?
sr_RS: Сачувати поштански број?

en: Store the state?
sr_RS: Сачувати државу?

en: Straight
sr_RS: На једној страници

en: Strip HTML and PHP tags from a string
sr_RS: Одсеца HTML и PHP тагове из текста

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
sr_RS: Одсеца празно поље (или остале карактере) са почетка и краја текста (стринга)

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
sr_RS: Одсеца празно поље (или друге карактере) са почетка текста (стринга)

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
sr_RS: Одсеца празно поље (или друге карактере) са краја текста (стринга)

en: Subject:
sr_RS: Наслов:

en: Submission date
sr_RS: Датум подношења

en: Submit
sr_RS: Проследити

en: Submit Your Survey.
sr_RS: Проследите своју анкету.

en: Submit your answers
sr_RS: Проследите своје одговоре

en: Submit your survey.
sr_RS: Проследите своју анкету.

en: Submitted
sr_RS: Прослеђено

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
sr_RS: Кодови потпитања могу садржати само алфанумеричке карактере.

en: Subquestion codes must be unique.
sr_RS: Кодови потпитања морају бити јединствени.

en: Subquestions
sr_RS: Потпитања

en: Subquestions %s could not be updated.
sr_RS: Потпитања %s не могу бити ажурирана.

en: Subquestions were successfully saved.
sr_RS: Потпитања су успешно сачувана.

en: Success
sr_RS: Успешно

en: Success!
sr_RS: Успешно!

en: Successfully created CPDB entries
sr_RS: CPDB уноси су успешно креирани

en: Successfully created token entries
sr_RS: Уноси токена су успешно креирани

en: Sum
sr_RS: Сума

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
sr_RS: Сума вредности одговорених питања на листи која задовољавају критеријум (arg op value)

en: Summary
sr_RS: Сажетак

en: Superadministrator
sr_RS: Суперадминистратор

en: Support this project - Donate to
sr_RS: Подржите овај пројекат - Донирајте на

en: Survey
sr_RS: Анкета

en: Survey %s
sr_RS: Анкета %s

en: Survey Has Been Deactivated
sr_RS: Анкета је деактивирана

en: Survey ID
sr_RS: ID анкете

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
sr_RS: Анкета ID %d сачувана у %s и садржи %d запис(а)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
sr_RS: Анкета ID %d сачувана у %s и садржи %d запис(а) (%s)

en: Survey ID:
sr_RS: ID ankete:

en: Survey activation
sr_RS: Активација анкете

en: Survey archive (.lsa)
sr_RS: Архива анкете (.lsa)

en: Survey cannot be activated yet.
sr_RS: Анкета још увек не може бити активирана.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
sr_RS: Анкета не може да се активира. Или немате овлашћење или не постоје питања.

en: Survey content
sr_RS: Садржај анкете

en: Survey copy summary
sr_RS: Сажет приказ копирања анкете

en: Survey could not be created because it did not have a title
sr_RS: Анкету није могуће креирати због недостатка наслова

en: Survey could not be updated
sr_RS: Анкету није било могуће ажурирати

en: Survey deleted.
sr_RS: Анкета је избрисана.

en: Survey deletion
sr_RS: Брисање анкете

en: Survey does not pass consistency check
sr_RS: Анкета није прошла проверу конзистентности

en: Survey expiration date
sr_RS: Датум истека анкете

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
sr_RS: Анкета је активирана. Табела са резултатима је успешно креирана.

en: Survey import summary
sr_RS: Сажет приказ увоза анкете

en: Survey logic file
sr_RS: Датотека логике анкете

en: Survey name (ID)
sr_RS: Назив анкете (ID)

en: Survey name (ID):
sr_RS: Назив анкете (ID):

en: Survey participant attributes
sr_RS: Атрибути учесника анкете

en: Survey participants
sr_RS: Учесници анкете

en: Survey permissions
sr_RS: Овлашћења анкете

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
sr_RS: Овлашћења за анкету за све кориснике у овој групи су успешно ажурирана.

en: Survey permissions were successfully updated.
sr_RS: Овлашћења за анкету су успешно ажурирана.

en: Survey quota
sr_RS: Квота анкете

en: Survey quotas
sr_RS: Квоте анкете

en: Survey registration confirmation
sr_RS: Потврда регистрацији за анкету

en: Survey response
sr_RS: Одговор анкете

en: Survey response %d
sr_RS: Одговор анкете %d

en: Survey security
sr_RS: Безбедност анкете

en: Survey settings
sr_RS: Подешавања анкете

en: Survey settings were successfully saved.
sr_RS: Подешавања анкете су успешно сачувана.

en: Survey structure (.lss)
sr_RS: Структура анкете (.lss)

en: Survey structure import summary
sr_RS: Сажетак увоза структуре анкете

en: Survey title
sr_RS: Наслов анкете

en: Survey title and description
sr_RS: Назив анкете и опис

en: Surveys
sr_RS: Анкете

en: Swahili
sr_RS: Свахили

en: Swedish
sr_RS: Шведски

en: Switch to closed-access mode
sr_RS: Промена у мод затвореног приступа

en: System overview
sr_RS: Преглед система

en: TIS620 Thai
sr_RS: TIS620 тајландски

en: Tab-separated-values format (*.txt)
sr_RS: Формат вредности-одвојених-таб-ом (*.txt)

en: Table column usage
sr_RS: Употреба колона табеле

en: Table prefix
sr_RS: Префикс табеле

en: Table size usage
sr_RS: Употреба величине табеле

en: Take ownership
sr_RS: Преузети власништво

en: Tamil
sr_RS: Тамилски

en: Tangent
sr_RS: Тангенс

en: Target (sub-)question:
sr_RS: Циљно (пот)питање:

en: Target question
sr_RS: Циљно питање

en: Template '%s' does already exist.
sr_RS: Шаблон '%s' већ постоји.

en: Template '%s' was successfully deleted.
sr_RS: Шаблон '%s' је успешно избрисан.

en: Template Sample
sr_RS: Пример шаблона

en: Template editor:
sr_RS: Уређивач шаблона:

en: Template permissions were updated successfully.
sr_RS: Овлашћења за шаблоне су успешно освежена.

en: Template:
sr_RS: Шаблон:

en: Templates
sr_RS: Шаблони

en: Terminate survey
sr_RS: Прекинути анкету

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
sr_RS: Тестирајте да ли је на Вашем серверу омогућен SSL кликтањем на овај линк.

en: Text [Help] (Tip)
sr_RS: Текст [Помоћ] (Кратко објашњење)

en: Text box
sr_RS: Текстуално поље

en: Text display
sr_RS: Приказивач текста

en: Text inputs
sr_RS: Уноси текста

en: Text needs to be uppercase.
sr_RS: Потребно је да текст буде написан свим великим словима.

en: Text questions
sr_RS: Текстуална питања

en: Thai
sr_RS: Тајландски

en: Thank you for completing this survey.
sr_RS: Хвала Вам на завршавању ове анкете.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
sr_RS: Хвала Вам на регистрацији за учешће у овој анкети.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
sr_RS: Хвала Вам што сте сачували ову анкету која је у току. Можете користити следеће податке како бисте се вратили у анкету и наставили на истом месту где сте стали. Молимо сачувајте овај имејл као референцу - ми не можемо да Вам повратимо лозинку уместо Вас.

en: Thank you!
sr_RS: Хвала Вам!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
sr_RS: 'Упозорење о временском ограничењу' ће остати видљиво оволико секунди (неће се искључити уколико је ово подешавање остављено празно)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
sr_RS: Друго 'Упозорење о временском ограничењу' ће остати видљиво оволико секунди (неће се искључити уколико је ово подешавање остављено празно)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
sr_RS: Друга порука која се приказује као 'упозорење о временском ограничењу' (подразумевано упозорење ће бити приказано уколико се ово остави празним)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
sr_RS: LimeSurvey ComfortUpdate је једноставна процедура за брзо ажурирање на најновију верзију LimeSurvey-а.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
sr_RS: Опције одговора биће дистрибуиране у онолико колона колико се овде назначи

en: The answer to the security question is incorrect.
sr_RS: Одговор на сигурносно питање није тачан.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
sr_RS: Неопходно је да одговор(и) задовољава(ју) следеће критеријуме филтере низа:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
sr_RS: Неопходно је да одговор(и) задовољава(ју) следеће критеријуме валидације:

en: The database you specified does already exist.
sr_RS: База података коју сте навели већ постоји.

en: The database you specified does not exist:
sr_RS: База података коју сте изабрали не постоји:

en: The email address is not valid.
sr_RS: Имејл адреса није валидна.

en: The email you used is not valid. Please try again.
sr_RS: Имејл који сте користили није исправан. Молимо пробајте поново.

en: The entry was assigned the following record id:
sr_RS: Уносу је додељен следећи ID записа:

en: The file %s was deleted.
sr_RS: Датотека %s је избрисана.

en: The following LimeSurvey updates are available:
sr_RS: Следећа LimeSurvey ажуриранја су доступна:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
sr_RS: Следећа додатна поља су нађена у Вашој CSV датотеци.

en: The following answers should be deleted:
sr_RS: Требало би избрисати следеће одговоре:

en: The following assessments should be deleted:
sr_RS: Требало би избрисати следеће процене:

en: The following conditions should be deleted:
sr_RS: Следеће услове је потребно избрисати:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
sr_RS: Следеће датотеке ће бити модификоване или избрисане, али су већ биле модификоване од стране неког другог.

en: The following groups should be deleted:
sr_RS: Следеће групе би требало избрисати:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
sr_RS: Следеће старе табеле одговора на анкету постоје и могу бити избрисане ако више нису потребне:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sr_RS: Следеће старе табеле анкете би требало избрисати зато што не садрже записе или анкета на коју се односе више не постоји:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
sr_RS: Следећа листа старих токена постоји и може се избрисати ако више није потребна:

en: The following problems have been found:
sr_RS: Пронађени су следећи проблеми:

en: The following questions should be deleted:
sr_RS: Следећа питања би требало избрисати:

en: The following steps will be done by this update:
sr_RS: Овим ажурирањем биће спроведени следећи кораци:

en: The following survey language settings should be deleted:
sr_RS: Следећа подешавања језика анкете би требало избрисати:

en: The following surveys are available:
sr_RS: Следеће анкете су доступне:

en: The following surveys should be deleted:
sr_RS: Требало би избрисати следеће анкете:

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
sr_RS: Језици увезене датотеке група морају да укључују барем основни језик ове анкете.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
sr_RS: Језици увезене датотеке питања морају укључивати барем основни језик анкете.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
sr_RS: Увезен (аплоадован) је максимални број датотека. Можете се вратити у анкету.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
sr_RS: Порука која се приказује као 'упозорење о временском ограничењу' (подразумевано упозорење ће бити приказано уколико се ово остави празним)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
sr_RS: Порука која се приказује када је временско ограничење истекло (подразумевана порука ће бити приказана уколико је ово подешавање остављено празним)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
sr_RS: Минималан број датотека није послат (аплоадован).

en: The new question group/question order was successfully saved.
sr_RS: Нови редослед питања/ група питања је успешно сачуван.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
sr_RS: Ово питање не може бити додато. Неопходно је да унесете барем један код питања.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
sr_RS: Није било могуће додати питање. Неопходно је да унесете барем код питања.

en: The question could not be imported for the following reasons:
sr_RS: Питање не може бити увезено из следећих разлога:

en: The question group was deleted.
sr_RS: Група питања је избрисана.

en: The records have been saved successfully!
sr_RS: Записи су успешно сачувани!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
sr_RS: Провером редундантности траже се табеле које су преостале након деактивирања анкете. Те табеле можете избрисати уколико Вам више нису потребне.

en: The related survey is missing.
sr_RS: Нема повезане анкете.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
sr_RS: Није било могуће креирати потребни директоријум за снимање послатих (аплоадованих) датотека. Молимо проверите овлашћења за датотеке, за директоријум /upload/surveys.

en: The response timings table has been renamed to:
sr_RS: Назив табеле времена одговарања је промењен у:

en: The responses table has been renamed to:
sr_RS: Табела са одговорима је преименована у:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
sr_RS: Одговори на ову анкету нису више доступни кроз LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
sr_RS: Изабрани атрибут је неважећи.

en: The sum must be at least %s
sr_RS: Сума мора бити најмање %s

en: The sum must be at most %s
sr_RS: Сума мора бити највише %s

en: The sum must be between %s and %s
sr_RS: Сума мора бити између %s и %s

en: The sum must equal %s
sr_RS: Сума мора бити једнака %s

en: The sum must equal %s.
sr_RS: Сума мора бити једнака %s

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
sr_RS: Сума вредности из вишеструког нумеричког уноса мора бити већа од ове вредности

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
sr_RS: Анкета не може бити активирана док се не реше следећи проблеми.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
sr_RS: Анкета је успешно постављена као истекла, постављањем датума истека у подешавањима анкете.

en: The survey you selected does not exist
sr_RS: Анкета коју сте изабрали не постоји

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
sr_RS: Текстуална порука која се приказује у временском бројачу приликом одбројавања

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
sr_RS: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
sr_RS: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
sr_RS: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
sr_RS: Табела токена која је везана за ову анкету је преименована у:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
sr_RS: Табела токена је сада уклоњена и токени више нису потребни да би се приступило овој анкети.

en: The type of your database management system
sr_RS: Тип Вашег система управљања базом података

en: The update is now complete!
sr_RS: Ажурирање је завршено!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
sr_RS: Сервер за ажурирање је тренутно заузет. Ово се обично дешава онда када се припремају датотеке за ажурирање на нову верзију.

en: The username already exists.
sr_RS: Корисничко име већ постоји.

en: The value of this variable can not be changed
sr_RS: Вредност ове варијабле не може бити промењена

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
sr_RS: Постоји %s уноса подразумеваних вредности без заштите који могу бити избрисани.

en: There are %s orphaned question attributes.
sr_RS: Постоји  %s атрибута питања без заштите.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
sr_RS: Постоји %s уноса квота без заштите који могу бити избрисани.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
sr_RS: Постоји %s подешавања језика квота без заштите која могу бити избрисана.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
sr_RS: Постоји %s чланова квота без заштите који могу бити избрисани.

en: There are no existing conditions in this survey.
sr_RS: У овој анкети нема постојећих услова.

en: There are no groups available.
sr_RS: Нема доступних група.

en: There are no label sets which match the survey default language
sr_RS: Не постоје скупови лабела који одговарају подразумеваном језику анкете

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
sr_RS: Нема више питања. Да бисте завршили ову анкету, молимо Вас да притиснете дугме <Проследити>.

en: There are no questions in this survey
sr_RS: Ова анкета не садржи ни једно питање.

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
sr_RS: Постоје два начина да се заустави анкета. Молимо пажљиво прочитајте опције испод и изаберите ону која вам одговара.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
sr_RS: Постоји {EMAILCOUNT} имејлова који тек треба да буду послати.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
sr_RS: Ова анкета садржи {NUMBEROFQUESTIONS} питања.

en: There is 1 question in this survey
sr_RS: Ова анкета садржи 1 питање.

en: There is already a recorded answer for this token
sr_RS: Већ постоји сачуван одговор за овај токен

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
sr_RS: Већ постоји унос са истим таквим токеном у табели. Исти токен се не може користити у више уноса.

en: There is no matching survey.
sr_RS: Не постоји одговарајућа анкета.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
sr_RS: Постоји проблем са брисањем шаблона '%s'. Молимо Вас да проверите Ваша овлашћења за приступ директоријуму/ датотеци.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
sr_RS: Десио се проблем у преузимању датотеке за ажурирање. Молимо пробајте да поново покренете процес ажурирања.

en: There was a problem updating the user permissions.
sr_RS: Појавио се проблем при ажурирању корисничких дозвола.

en: There was an error using the Google API.
sr_RS: Дошло је до грешке у коришћењу Google API-а.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
sr_RS: Нема прикладних имејлова за слање. Ово је вероватно зато што ниједан није задовољио критеријум:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
sr_RS: Откривено је да су дупликати коришћењем комбинације поља за име, презиме и имејл

en: They were found to be duplicate using the participant id field
sr_RS: Откривено је да су дупликати коришћењем поља ID учесника

en: Third choice
sr_RS: Трећи избор

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
sr_RS: Ова ZIP архива не садржи валидне ресурсне датотеке. Увоз је био неуспешан.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
sr_RS: Ова ZIP датотека не садржи валидне датотеке шаблона. Увоз није успео.

en: This action need confirmation.
sr_RS: Ову акцију је неопходно потврдити.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
sr_RS: Ова архива садржи PDF датотеку анкете, queXML датотеку анкете и queXF повезујућу XML датотеку која се може користити са queXF: http://quexf.sourceforge.net/ за процесирање скенираних анкета.

en: This attribute is automatically mapped
sr_RS: Овај атрибут је аутоматски мапиран

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
sr_RS: Ова датотека није валидна ZIP датотека. Увоз је био неуспешан.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
sr_RS: Није дозвољено слање ове врсте датотеке.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
sr_RS: Није дозвољено слање (аплоад) датотеке под овим називом

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
sr_RS: Група не садржи одговоре. Да бисте били у могућности да је прегледате, морате додати одговоре у ову групу.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
sr_RS: Опис ове групе је прилично празан, али веома важан.

en: This group does not contain any question(s).
sr_RS: Ова група не садржи ни једно питање.

en: This invitation has already been used.
sr_RS: Ова позивница је већ коришћена.

en: This invitation is not valid anymore.
sr_RS: Ова позивница више није важећа.

en: This invitation is not valid yet.
sr_RS: Ова позивница још увек није важећа.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
sr_RS: Ова анкета је затвореног типа, морате обезбедити валидан токен. Молимо Вас да контактирате администратора за помоћ.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
sr_RS: Ово је контролисана анкета. Потребан Вам је валидан токен да бисте учествовали у њој.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
sr_RS: Ово је текст са објашњењем који ће бити показан учеснику како би му се описала једначина валидације питања.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
sr_RS: Ово је пример текста питања. Од корисника је тражено да унесе датум.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
sr_RS: Ово је пример текста питања. Од корисника је тражено да изабере унос.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
sr_RS: Ово је пример описа анкете. Може бити прилично дугачак.

en: This is an update to an unstable version
sr_RS: Ово је ажурирање за нестабилну верзију

en: This is another sample question text - asking for number.
sr_RS: Ово је други пример текста питања - тражи се број.

en: This is not a .csv file.
sr_RS: Ово није .csv датотека.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
sr_RS: Ово није валидна LimeSurvey XML датотека структуре анкете.

en: This is not a valid response data XML file.
sr_RS: Ово није валидна XML датотека за податке са одговорима.

en: This is not a valid timings data XML file.
sr_RS: Ово није валидна XML датотека за податке са временима.

en: This is not a valid token data XML file.
sr_RS: Ово није валидна XML датотека за токен податке.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
sr_RS: Ово је последњи пример текста питања - тражи се произвољни текст.

en: This is some help text for this question.
sr_RS: Ово је неки текст за помоћ за ово питање.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
sr_RS: Ово је подразумевана имејл адреса администратора и биће коришћена за системске поруке, контактне опције и подразумевани имејл одбијања.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
sr_RS: Ово је подразумевано име администратора сајта и биће коришћено за системске поруке и контактне опције.

en: This is the survey end message.
sr_RS: Ово је завршна порука анкете.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
sr_RS: Овај назив је већ коришћен за ову анкету. За снимање, морате користити јединствени назив.

en: This name is reserved for standard template.
sr_RS: Овај назив је резервисан за стандардни шаблон.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
sr_RS: Ово име ће се појавити на прегледу листе анкета и у администраторском наслову.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
sr_RS: Овај процес ће избрисати ову анкету, као и све повезане групе, одговоре на питања и правила.

en: This question does not have a question 'type' set.
sr_RS: За ово питање није дефинисан 'тип' питања.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
sr_RS: Ово питање има постављено правило, али се правило односи на питање које следи.

en: This question has missing subquestions.
sr_RS: Ово питање има недостајућа потпитања.

en: This question is always shown.
sr_RS: Ово питање се увек приказује.

en: This question is mandatory
sr_RS: Ово питање је обавезно

en: This question requires a second answer set but none is set.
sr_RS: Ово питање захтева позивање на друго питање, али ниједно друго питање није изабрано.

en: This question requires answers, but none are set.
sr_RS: Ово питање захтева одговоре, али ниједан није постављен.

en: This question's SGQA code
sr_RS: SGQA код овог питања

en: This question's group ID number
sr_RS: ID број групе овог питања

en: This question's question ID number
sr_RS: ID број питања овог питања

en: This question's survey ID number
sr_RS: ID број анкете овог питања

en: This response ID is invalid.
sr_RS: Овај ID одговора је неважећи.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
sr_RS: Ова анкета има табелу токена везану за себе. Ако избришете ову анкету, табела са токенима ће такође бити избрисана. Препоручујемо да извезете или направите сигурносну копију токена пре брисање анкете.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
sr_RS: Ова анкета још није активирана. Не постоје резултати за преглед.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
sr_RS: Анкета је активна и постоји табела одговора. Уколико избришете ову анкету, ови одговори (и датотеке) ће бити избрисани. Препоручујемо Вам да извезете одговоре пре брисања ове анкете.

en: This survey is active but expired.
sr_RS: Ова анкета је активна али је истекла

en: This survey is active but has a start date.
sr_RS: Ова анкета је активна али има датум почетка.

en: This survey is anonymous.
sr_RS: Ова анкета је анонимна.

en: This survey is currently active.
sr_RS: Ова анкета је тренутно активна

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
sr_RS: Ова анкета тренутно није активна. Нећете бити у могућности да сачувате своје одговоре.

en: This survey is not active - no responses are available.
sr_RS: Ова анкета није активна - одговори нису доступни.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
sr_RS: Ова анкета није активна. Неопходно је да активирате анкету пре него што покушате да увезете VVexport датотеку.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
sr_RS: Ова анкета још увек није активирана и зато Ваши учесници неће бити у могућности да попуне анкету.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
sr_RS: Ова анкета још увек није активна. Ваш одговор не може бити сачуван

en: This survey is not yet started.
sr_RS: Ова анкета још увек није доступна.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
sr_RS: Ова анкета је сада активна и одговори се могу сачувати.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
sr_RS: Подешавања ове анкете нису увезена: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
sr_RS: Ова анкета користи анонимне одговоре, што значи да не можете ажурирати одговоре.

en: This variable name has already been used.
sr_RS: Овај назив варијабле је већ искоришћен.

en: This will be the password of admin user.
sr_RS: Ово ће бити лозинка администраторског корисника.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
sr_RS: Ово ће бити корисничко име које ће користити администратор како би се пријавио.

en: This will be your default language.
sr_RS: Ово ће бити Ваш подразумевани језик.

en: This will replace the existing text. Continue?
sr_RS: Ово ће заменити постојећи текст. Наставак?

en: Three
sr_RS: Три

en: Time difference (in hours):
sr_RS: Разлика у времену (у сатима):

en: Time limit
sr_RS: Временско ограничење

en: Time limit action
sr_RS: Акција временског ограничења

en: Time limit countdown message
sr_RS: Порука за одбројавање временског ограничења

en: Time limit disable next
sr_RS: Временско ограничење онемогућавања дугмета 'Даље'

en: Time limit disable prev
sr_RS: Временско ограничење онемогућавања дугмета 'Претходно'

en: Time limit expiry message
sr_RS: Порука о истеку временског ограничења

en: Time limit expiry message display time
sr_RS: Време показивања поруке о истеку временског ограничења

en: Time limit message CSS style
sr_RS: CSS стил поруке о временском ограничењу

en: Time limit timer CSS style
sr_RS: CSS стил бројача временског ограничења

en: Time remaining
sr_RS: Преостало времена

en: Time statistics
sr_RS: Статистика трајања

en: Timer
sr_RS: Бројач времена

en: Timings table could not be created.
sr_RS: Табелу времена није било могуће креирати

en: Timings will be saved.
sr_RS: Времена ће бити сачувана.

en: Timings will not be saved.
sr_RS: Времена неће бити сачувана.

en: Tip:
sr_RS: Кратко објашњење:

en: Title
sr_RS: Наслов

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
sr_RS: Наслов потпитања %s је ажуриран у %s.

en: Title:
sr_RS: Наслов:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
sr_RS: Да би могли да шаљете слике или други садржај потребно је да прво сачувате вашу анкету.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
sr_RS: Да бисте путем имејла добили нову лозинку потребно је да унесете Ваше корисничко име и оригиналну имејл адресу.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
sr_RS: Да бисте остали анонимни, молимо Вас да користите псеудоним као Ваше корисничко име; такође, имејл адреса није обавезна.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
sr_RS: Да бисте направили нови редослед питања/ група питања, само мишем превуците питање/ групу на жељену позицију.

en: Token
sr_RS: Токен

en: Token ID
sr_RS: ID токена

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
sr_RS: Описи атрибута токена су успешно ажурирани.

en: Token attribute: %s
sr_RS: Атрибут токена: %s

en: Token code for this participant
sr_RS: Код токена за овог учесника

en: Token control
sr_RS: Контрола токена

en: Token fields
sr_RS: Поља токена

en: Token length
sr_RS: Дужина токена

en: Token mismatch
sr_RS: Нетачан токен

en: Token:
sr_RS: Токен:

en: Tokens
sr_RS: Токени

en: Tokens already exist for this survey.
sr_RS: Токени за ову анкету већ постоје.

en: Tools
sr_RS: Алатке

en: Total
sr_RS: Укупно

en: Total Errors
sr_RS: Укупно грешака

en: Total Imported files
sr_RS: Укупно увезено датотека

en: Total attributes in the central table
sr_RS: Укупно атрибута у централној табели

en: Total errors
sr_RS: Укупно грешака

en: Total imported files
sr_RS: Укупно увезено датотека

en: Total invitations sent
sr_RS: Укупно послато позивница

en: Total number of files
sr_RS: Укупан број датотека

en: Total numbers of sent reminders
sr_RS: Укупан број послатих подсетника

en: Total opted out
sr_RS: Укупно одбијено/ искључено

en: Total participants in central table
sr_RS: Укупно учесника у централној бази података

en: Total records in survey
sr_RS: Укупан број записа у анкети

en: Total records in survey:
sr_RS: Укупан број записа у анкети:

en: Total responses
sr_RS: Укупно одговора

en: Total size of files
sr_RS: Укупна величина датотека

en: Total surveys completed
sr_RS: Укупно попуњених анкета

en: Total time
sr_RS: Укупно време

en: Transfer the surveys of this user to:
sr_RS: Пренети анкете овог корисника на:

en: Translate survey
sr_RS: Превести анкету

en: Translate to
sr_RS: Превести у

en: Tried to pop value off of empty stack
sr_RS: Покушај да се узме вредност са празног стека

en: Try again
sr_RS: Пробајте поново

en: Try again! Connection with database failed.
sr_RS: Покушајте поново! Повезивање са базом података није успело.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
sr_RS: Покушајте поново! Повезивање са базом података није успело. Разлог:

en: Try to submit again
sr_RS: Пробајте да поново проследите

en: Try with a bigger token length.
sr_RS: Покушајте са токенима веће дужине.

en: Turkish
sr_RS: Турски

en: Two
sr_RS: Два

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
sr_RS: Унесите 'корисничко име' које сте користили да бисте сачували анкету, као и лозинку.

en: Type:
sr_RS: Тип:

en: UCS-2 Unicode
sr_RS: UCS-2 уникод

en: UJIS for Windows Japanese
sr_RS: UJIS за Windows јапански

en: URL description:
sr_RS: Опис URL-а:

en: URL of the survey
sr_RS: URL анкете

en: UTF-8 Unicode
sr_RS: UTF-8 уникод

en: Un-quotes a quoted string
sr_RS: Уклања цитираност цитираног текста

en: Unable to create directory `%s`.
sr_RS: Није могуће креирати директоријум `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
sr_RS: Није било могуће евалуирати бинарни оператор - мање од 2 уноса на стеку

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
sr_RS: Није било могуће евалуирати унарни оператор - нема уноса на стеку

en: Unable to insert record into survey table
sr_RS: Није било могуће уметнути запис у табелу анкете

en: Unbalanced equation - values left on stack
sr_RS: Неуравнотежена једначина - вредности су остале на стеку

en: Uncertain
sr_RS: Неодлучан/неодлучна

en: Unchanged
sr_RS: Непромењено

en: Undefined function
sr_RS: Недефинисана функција

en: Undefined variable
sr_RS: Недефинисана варијабла

en: Unknown error
sr_RS: Непозната грешка

en: Unknown file extension
sr_RS: Непозната екстензија датотеке

en: Unknown session
sr_RS: Непозната сесија

en: Unlimited
sr_RS: Неограничено

en: Unmapped participant attributes
sr_RS: Немапирани атрибути учесника

en: Unsupported number of arguments: %s
sr_RS: Неподржан број параметара: %s

en: Unsupported syntax
sr_RS: Неподржана синтакса

en: Unwritable
sr_RS: Није могуће записати

en: Update
sr_RS: Ажурирати

en: Update condition
sr_RS: Ажурирати услов

en: Update scenario
sr_RS: Ажурирати сценарио

en: Update server busy
sr_RS: Сервер за ажурирање је заузет

en: Update token entry
sr_RS: Ажурирати унос токена

en: Update user group
sr_RS: Ажурирати корисничку групу

en: Upload
sr_RS: Слање (аплоад)

en: Upload files
sr_RS: Слање (аплоад) датотека

en: Upload summary
sr_RS: Сажетак слања (аплоад)

en: Upload your files
sr_RS: Пошаљите (аплоадујте) Ваше датотеке

en: Uploaded CSV file successfully
sr_RS: CSV датотека је успешно учитана.

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
sr_RS: Неопходно је да послата (аплоадована) датотека за скуп лабела има .lsl екстензију.

en: Uploaded resources management
sr_RS: Управљање увезеним ресурсима

en: Uploading
sr_RS: Увоз (аплоад)

en: Uploading LDAP Query
sr_RS: Учитавање LDAP упита

en: Uppercase the first character of each word in a string
sr_RS: Претвара први карактер сваке речи у тексту у велико слово

en: Urdu
sr_RS: Урду

en: Use ComfortUpdate
sr_RS: Користи ComfortUpdate

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
sr_RS: Користити пријемчива падајућа поља за избор уместо попап календара

en: Use checkbox layout
sr_RS: Користити изглед са квадратићима за избор (checkbox)

en: Use dropdown presentation
sr_RS: Користити падајуће представљање

en: Use global settings
sr_RS: Користити глобална подешавања

en: Use mapping service
sr_RS: Коришћење услуге мапа

en: Use same default value across languages:
sr_RS: Користити исту подразумевану вредност кроз различите језике:

en: Use settings below
sr_RS: Користи подешавања наведена испод

en: Use slider layout
sr_RS: Користити изглед клизача

en: Used/free space for file uploads
sr_RS: Искоришћено/слободно место за слање (аплоад) датотека

en: User
sr_RS: Корисник

en: User '%s' was successfully deleted.
sr_RS: Корисник '%s' је успешно избрисан.

en: User ID
sr_RS: Кориснички ID

en: User added.
sr_RS: Корисник додат.

en: User already exists in the group.
sr_RS: Корисник већ постоји у групи.

en: User control
sr_RS: Контрола корисника

en: User data
sr_RS: Подаци корисника

en: User does not exist in the group.
sr_RS: Корисник не постоји у групи.

en: User group
sr_RS: Корисничка група

en: User group added.
sr_RS: Додата корисничка група.

en: User group successfully added!
sr_RS: Група корисника успешно додата!

en: User group successfully saved!
sr_RS: Корисничка група је успешно сачувана!

en: User groups
sr_RS: Корисничке групе

en: User name
sr_RS: Корисничко име

en: User name:
sr_RS: Корисничко име:

en: User not found.
sr_RS: Корисник није пронађен.

en: User registration at '%s'
sr_RS: Регистрација корисника у '%s'

en: User removed.
sr_RS: Корисник је уклоњен.

en: Username
sr_RS: Корисничко име

en: Username already exists.
sr_RS: Корисничко име већ постоји.

en: Username: %s
sr_RS: Корисничко име: %s

en: Users
sr_RS: Корисници

en: Uses left
sr_RS: Коришћења преостало

en: Uses left:
sr_RS: Преостало коришћења:

en: Valid from
sr_RS: Важеће од

en: Valid until
sr_RS: Важеће до

en: Validation:
sr_RS: Валидација:

en: Value
sr_RS: Вредност

en: Value range allows missing
sr_RS: Опсег вредности дозвољава празне вредности (мисинг)

en: Values:
sr_RS: Вредности:

en: Version
sr_RS: Верзија

en: Vertical
sr_RS: Вертикално

en: Vietnamese
sr_RS: Вијетнамски

en: View Saved but not submitted Responses
sr_RS: Преглед сачуваних али непрослеђених одговора

en: View response
sr_RS: Погледати одговор

en: View response ID %d
sr_RS: Погледати ID %d одговора

en: View response URL
sr_RS: URL прегледа одговора

en: View response details
sr_RS: Погледати детаље одговора

en: View statistics
sr_RS: Погледајте статистику

en: View the statistics for this survey.
sr_RS: Погледајте статистику ове анкете.

en: View this record
sr_RS: Преглед овог записа

en: View users
sr_RS: Погледај кориснике

en: View/read
sr_RS: Погледати/читати

en: Viewing response (ID %s)
sr_RS: Преглед одговора (ID %s)

en: Visit our website!
sr_RS: Посетите нашу веб страницу!

en: Warn and move on
sr_RS: Упозорити и наставити

en: Warning
sr_RS: Упозорење

en: Warning!
sr_RS: Упозорење!

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
sr_RS: Упозорење: Следеће датотеке/директоријуми треба да буду ажурирани, али њихове дозволе су подешене тако да се могу само читати.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
sr_RS: Упозорење: Још увек користите основну лозинку ('password'). Молимо Вас промените своју лозинку и поново приступите.

en: Warnings
sr_RS: Упозорења

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
sr_RS: Извињавамо се али јавила се системска грешка и Ваша датотека није сачувана. Имејл је испоручен како би се обавестио администратор анкете.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
sr_RS: Жао нам је, али нисте овлашћени да приступите овој анкети.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
sr_RS: Жао нам је, али немате овлашћења да то урадите.

en: We are sorry but your session has expired.
sr_RS: Извињавамо се али Ваша сесија је истекла.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
sr_RS: Препоручујемо да пре брисање ове анкете са главног администраторског екрана извезете комплетну анкету.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
sr_RS: Препоручујемо да пре него што продужите, са главног административног екрана извезете целу анкету.

en: Welcome
sr_RS: Добродошли

en: Welcome %s!
sr_RS: Добродошли %s:

en: Welcome and end text
sr_RS: Уводни и крајњи текст

en: Welcome message:
sr_RS: Порука добродошлице:

en: Welcome to %s!
sr_RS: Добродошли у %s

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
sr_RS: Добродошли, ово је LimeSurvey инсталациони чаробњак. Овај чаробњак ће Вас водити кроз инсталацију, подешавање базе података и иницијалну конфигурацију LimeSurvey-а.

en: Welcome to this sample survey
sr_RS: Добродошли у ову пример-анкету

en: Welcome:
sr_RS: Добродошлица:

en: Welsh
sr_RS: Велшки

en: When an imported record matches an existing record ID:
sr_RS: Када се увезени запис поклапа са постојећим ID-јем у запису:

en: Writable
sr_RS: Могуће записати

en: Year
sr_RS: Година

en: Yes
sr_RS: Да

en: Yes (Forced by the system administrator)
sr_RS: Да (Форсирано од стране систем администратора)

en: Yes - Delete Them!
sr_RS: Да - Избрисати их!

en: Yes/No
sr_RS: Да/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
sr_RS: Изабрали сте да избришете све услове који се односе на питања у овој анкети

en: You are about to delete this survey
sr_RS: Пред брисањем сте ове анкете

en: You are already a part of this survey.
sr_RS: Већ сте део ове анкете.

en: You are not a participant in this survey.
sr_RS: Нисте учесник ове анкете.

en: You are not authorized to delete questions.
sr_RS: Нисте ауторизовани да бришете питања.

en: You can leave these settings blank and change them later
sr_RS: Можете оставити ова подешавања празним и променити их касније

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
sr_RS: Можете ово да оставите празно и аутоматски креирате токене користећи 'Креирај токене'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
sr_RS: На овом екрану можете учитати претходно сачувану анкету.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
sr_RS: Не можете у групу додати или из групе уклонити власника групе.

en: You can upload %s under %s KB each.
sr_RS: Можете послати (аплоадовати) још %s датотека при чему свака од њих мора бити мања од %s КБ.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
sr_RS: Сада можете користити следеће податке за приступ како бисте се улоговали на сајт:

en: You can't copy a question if the survey is active.
sr_RS: Не можете копирати питање уколико је анкета активна

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
sr_RS: Не можете користити анонимне одговоре онда када је укључена опција инсистирања на одговорима базираним на токенима

en: You cannot delete the last answer option.
sr_RS: Не можете избрисати последњу опцију одговора.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
sr_RS: Не можете наставити док не унесете неки текст за једно или више питања.

en: You did not answer to the security question.
sr_RS: Нисте одговорили на сигурносно питање.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
sr_RS: Немате инсталирану Freetype Library. Да би графикони били приказани, неопходно је да Freetype Library исправно функционише.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
sr_RS: Немате инсталирану GD Library. Да би графикони били приказани, неопходно је да GD Library исправно функционише.

en: You don't have the permission to activate tokens.
sr_RS: Немате овлашћење да активирате токене.

en: You have already completed this survey.
sr_RS: Већ сте завршили ову анкету.

en: You have been already removed from this survey.
sr_RS: Већ сте уклоњени из ове анкете.

en: You have been removed from the central participants list for this site
sr_RS: Уклоњени сте са централне листе учесника овог сајта

en: You have been successfully added back to this survey.
sr_RS: Успешно сте враћени назад у ову анкету.

en: You have been successfully removed from this survey.
sr_RS: Успешно сте уклоњени из ове анкете.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
sr_RS: Премашили сте максималан дозвољени број покушаја пријаве на систем. Молимо сачекајте %d минута пре него што поново покушате.

en: You have not selected a question
sr_RS: Нисте изабрали питање.

en: You have not selected a survey
sr_RS: Нисте изабрали анкету

en: You have to pair this field with an existing attribute.
sr_RS: Неопходно је да упарите ово поље са постојећим атрибутом.

en: You have to select a file.
sr_RS: Морате изабрати датотеку.

en: You have to select at least one label set.
sr_RS: Морате изабрати барем један скуп лабела.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
sr_RS: Можете се регистровати за попуњавање ове анкете уколико желите да учествујете у њој.

en: You must be registered to complete this survey
sr_RS: Да бисте попунили ову анкету, морате бити регистровани

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
sr_RS: Морате поставити одговарајуће дозволе за упис за ове фајлове пре него што ћете бити у могућности да наставите. Уколико нисте сигурни шта треба да радите, молимо контактирајте Вашег администратора система ради савета.

en: You must supply a name for this saved session.
sr_RS: Морате обезбедити корисничко име за ову сачувану сесију.

en: You must supply a password for this saved session.
sr_RS: Морате обезбедити лозинку за ову сачувану сесију.

en: You need to add question groups
sr_RS: Морате додати групе питања

en: You need to add questions
sr_RS: Морате додати питања

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
sr_RS: Потребно је да пошаљете (аплоадујете) још %s датотека за ово питање.
    Да ли сте сигурни да желите да изађете?

en: You should export your responses before deactivating.
sr_RS: Требало би да извезете Ваше одговоре пре деактивирања.

en: You should have a great time doing this
sr_RS: Требало би да се добро проводите радећи ово

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
sr_RS: Требало би да запишете назив табеле/ називе табела у случају да се касније јави потреба да приступите тој информацији.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
sr_RS: Препорука је да анкету активирате тек онда када сте апсолутно сигурни да је Ваше подешавање анкете завршено и да нема потребе за даљим променама.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
sr_RS: Бићете преусмерени за око 5 секунди. Уколико се то не деси, кликните <a href="%s">овде</a>.

en: Your Choices
sr_RS: Ваши избори

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
sr_RS: Инсталација LimeSurvey је проверена, по питању да ли се ажурирање може успешно покренути.

en: Your Ranking
sr_RS: Ваше рангирање

en: Your answer
sr_RS: Ваш одговор

en: Your answer must be %s
sr_RS: Ваш одговор мора да буде %s

en: Your answer must be at least %s
sr_RS: Ваш одговор мора да буде најмање %s

en: Your answer must be at most %s
sr_RS: Ваш одговор мора да буде највише %s

en: Your answer must be between %s and %s
sr_RS: Ваш одговор мора да буде између %s и %s

en: Your assessment
sr_RS: Ваша процена

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
sr_RS: Ваш претраживач говори да је претходно коришћен за ову анкету. Ресетујемо сесију да бисте могли да почнете испочетка.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
sr_RS: Требало би да су Ваши подаци сада увезени, data.frame је назван "data", variable.labels су атрибути података ("attributes(data)$variable.labels"), као за foreign:read.spss.

en: Your database server password.
sr_RS: Лозинка Вашег сервера базе података

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
sr_RS: Корисничко име Вашег сервера базе података. У већини случајева "root" ће радити.

en: Your email address:
sr_RS: Ваша имејл адреса:

en: Your passwords do not match.
sr_RS: Ваше лозинке се не поклапају.

en: Your personal settings were successfully saved.
sr_RS: Ваша лична подешавања су успешно сачувана.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
sr_RS: Ваш преферирани језик ће бити коришћен у наставку процеса инсталације.

en: Your response table will be renamed to:
sr_RS: Вашој табели одговора ће бити дат следећи нови назив:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
sr_RS: Ваши одговори нису изгубљени већ су послати имејлом администратору и накнадно ће бити ручно унети у базу података.

en: Your responses were successfully saved.
sr_RS: Ваши одговори су успешно сачувани.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
sr_RS: Ваша анкета може да извезе прикључене податке о токенима са сваким одговором. Изаберите сва додатна поља која желите да извезете.

en: Your survey responses have been recorded.
sr_RS: Ваши одговори на анкету су сачувани.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
sr_RS: Ваши одговори на анкету су успешно сачувани. Добићете потврдни имејл. Молимо сачувајте Вашу лозинку, пошто је ми не можемо повратити уместо Вас.

en: Your survey was successfully saved.
sr_RS: Ваша анкета је успешно сачувана.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
sr_RS: Ваша анкета ће бити сачувана са Вашим корисничким именом и лозинком, и можете је завршити касније поновним приступом са истим корисничким именом и лозинком.

en: Your time to answer this question has expired
sr_RS: Ваше време да одговорите на питање је истекло

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
sr_RS: Ваше време да одговорите на ово питање је готово истекло. Преостало Вам је још {TIME}.

en: Your update key is invalid and was removed.
sr_RS: Ваш кључ за ажурирање није валидан и зато је уклоњен.

en: Your user data for accessing %s
sr_RS: Ваши кориснички подаци за приступ %s

en: Zoom level
sr_RS: Ниво зумираности

en: Zulu
sr_RS: Зулу

en: addslashes
sr_RS: додати косе црте

en: and
sr_RS: и

en: at question
sr_RS: у питању

en: checked
sr_RS: обележено

en: d-m-yyyy
sr_RS: д-м-гггг

en: d.m.yyyy
sr_RS: д.м.гггг

en: d/m/yyyy
sr_RS: д/м/гггг

en: dd-mm-yyyy
sr_RS: дд-мм-гггг

en: dd.mm.yyyy
sr_RS: дд.мм.гггг

en: dd/mm/yyyy
sr_RS: дд/мм/гггг

en: directory
sr_RS: директоријум

en: equals
sr_RS: је једнако

en: having a token
sr_RS: са токеном

en: having a valid email address
sr_RS: са валидном имејл адресом

en: hh:mm
sr_RS: сс:мм

en: hours
sr_RS: сати

en: is
sr_RS: је

en: is NOT
sr_RS: је НЕГАЦИЈА

en: is greater than
sr_RS: је веће од

en: is greater than or equal to
sr_RS: је веће или једнако од

en: is less than
sr_RS: је мање од

en: is less than or equal to
sr_RS: је мање или једнако од

en: is lesser than
sr_RS: је мање од

en: is matched (regexp)
sr_RS: се подудара са (regexp)

en: minitab method
sr_RS: minitab метод

en: mins
sr_RS: минута

en: mm-dd-yyyy
sr_RS: мм-дд-гггг

en: mm.dd.yyyy
sr_RS: мм.дд.гггг

en: mm/dd/yyyy
sr_RS: мм/дд/гггг

en: not checked
sr_RS: није обележено

en: not having been sent an invitation already
sr_RS: позивница му/јој није претходно послата

en: or
sr_RS: или

en: page
sr_RS: страница

en: queXML format (*.xml)
sr_RS: queXML формат (*.xml)

en: quota language settings
sr_RS: подешавања језика квота

en: quota members
sr_RS: чланови квота

en: responses
sr_RS: одговори

en: seconds
sr_RS: секунди

en: selected
sr_RS: изабрани

en: table
sr_RS: табела

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
sr_RS: ово је аутоматски имејл који треба да Вас обавести да је корисник креиран за Вас на сајту  '%s' .

en: timings
sr_RS: тајминзи

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
sr_RS: за више информација, посетите http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php

en: yyyy-mm-dd
sr_RS: гггг-мм-дд

en: yyyy.mm.dd
sr_RS: гггг.мм.дд

en: yyyy/mm/dd
sr_RS: гггг/мм/дд
